FOLLOW US: facebook twitter

Τοπικό ποδόσφαιρο: Ο Πανηλειακός πέρασε από το Γούμερο-Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Ημερομηνία: 23-01-2022 | Συντάκτης:
Κατηγορίες: Αθλητικά, Νέα

Επανεκκίνηση είχαμε το Σαββατοκύριακο σε όλες τις κατηγορίες της ΕΠΣ Ηλείας, μετά την διακοπή ελέω της πανδημίας. Στην Α1 DUOMO-MONK, σήμερα, ο Πανηλειακός με γκολ του Κακόγιαννου στο 35΄ πέρασε από το Γούμερο με 1-0. Η Θύελλα Καταραχίου πέτυχε σπουδαίο διπλό στο Πελόπιο με 3-1 στη μάχη της παραμονής, ενώ στη Σπιάντζα Πέλοπας και Αλφειός αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.

Στον 2ο Όμιλο ο ενισχυμένος Ολυμπιακός Σαβαλίων νίκησε 4-1 τη Δάφνη.

 

 

Α1 DUOMOMONK

 

1ος Όμιλος

Σάββατο 22/1

Κεραυνός-Ξενοφών  1-2

 

Κυριακή 23/1

Ολυμπιάδα-Πανηλειακός 0-1

Πελόπιο-Θύελλα 1-3

Πέλοπας-Αλφειός 1-1

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 8 αγώνες)

 

Πανηλειακός 23-3  21

Ξενοφών  15-5  19

——————————

Αλφειός  12-7   12

Πέλοπας 6-7   7

Κεραυνός  8-17   7

Θύελλα  4-14   7

—————————-

Ολυμπιάδα 3-9  6

————————-

Πελόπιο 2-11  3

 

*Εκκρεμούν οι αγώνες Πέλοπας-Πελόπιο (26/1) και Ολυμπιάδα-Θύελλα (26/1).

 

 

Επόμενη αγωνιστική

Ξενοφών-Πέλοπας

Θύελλα-Κεραυνός Βρ.

Πανηλειακός-Αλφειός

Ολυμπιάδα-Πελόπιο

 

 

2ος Όμιλος

Σάββατο 22/1

Αστέρας-Δόξα Ν.Μ.  1-1

Νίκη Τρ.-Ηλειακός Β.  3-0

 

Κυριακή 23/1

Ολυμπιακός Σ.-Δάφνη 4-1

Ρεπό: Προοδευτική

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 8 αγώνες)

 

Ηλειακός Β.  17-8  15

Νίκη Τραγανού 13-6  13

————————————

Ολυμπιακός Σ.  14-10  13

Αστέρας  12-5  12

Δόξα Ν.Μ.  8-4  9

——————————

Δάφνη  7-18   4

——————————-

Προοδευτική  4-24   1

 

 

Επόμενη αγωνιστική

Αστέρας-Νίκη Τρ.

Ηλειακός Β.-Προοδευτική

Δόξα Ν.Μ.-Δάφνη

Ρεπό: Ολυμπιακός Σ.

 

 

 

Α2 SHELL ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

 

Σάββατο 22/1

Εθνικός Γ.-Λ. Αστέρας 1-1

Διγενής-Α.Ο.Μ.  0-5

 

Κυριακή 23/1

ΠΑΟΚ-Ηλειακός Λ. 0-0

Κένταυρος Σ. –Ατρόμητος Β. 2-0

Λέοντες-Θύελλα Κ. 1-2

 

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 7 αγώνες)

 

 

Ηλειακός Λ. 12-6  16

———————————

Α.Ο. Μακρισίων  19-12  13

Λ. Αστέρας 12-6  13

Κένταυρος Σ.  9-10  12

 

——————————-

Διγενής  5-9   10

ΠΑΟ Κακ.  10-8  8

Ατρόμητος Β. 9-11  8

Θύελλα Καρδ. 8-12   7

—————————————-

Λέοντες 10-12  5

Εθνικός Γερ.  9-17  4

 

*Εκκρεμεί ο αγώνας ΠΑΟΚ-Εθνικός Γ.

 

Επόμενη αγωνιστική

Θύελλα Κ.- Εθνικός Γ.

Α.Ο. Μακρισίων-ΠΑΟΚ

Ηλειακός Λ.-Κένταυρος Σ.

Διγενής Χ.-Λέοντες

Ατρόμητος Β.-Λ. Αστέρας Σκ.

 

 

 

Β΄ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

 

1ος όμιλος

Σάββατο 22/1

Αγ. Δημήτριος-Ολυμπιακός Λαμπετίου 0-4

 

Κυριακή 23/1

Θρίαμβος-Απόλλων Ν. Φιγαλείας 0-6

 

Σάββατο 5/3-Ώρα 3.30μ.μ.

Αγ. Γεώργιος-Αλφειονίδα

Ρεπό: Πρόοδος Σαλμώνης.

 

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 5 αγώνες)

 

Απόλλων Ν.Φ.  21-2  15

Ολυμπιακός Λ.  9-6   7

Πρόοδος  10-3  6

Αγ. Δημήτριος 7-12  6

Αγ. Γεώργιος  6-6  4

Αλφειονίδα 2-10  0

Θρίαμβος 3-19  0

 

*Εκκρεμεί ο αγώνας Αγ. Δημήτριος-Πρόοδος (5/3).

 

Επόμενη αγωνιστική (29-30/1)

Ολυμπιακός Λ.-Πρόοδος

Αγ. Δημήτριος-Αγ. Γεώργιος

Αλφειονίδα-Θρίαμβος

Ρεπό: Απόλλων Ν.Φ.

 

 

 

2ος Όμιλος

Σάββατο 22/1

Δόξα Ελ.-Ωλενειακός  3-1

 

Κυριακή 23/1

Α.Ο. Κουτσοχέρας-Αίολος  3-2

Αετός Αλπ.-Πήγασος  1-2

Ερμής-Κεραυνός  0-3

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 5 αγώνες)

 

Πήγασος 23-4   15

Κεραυνός Χ.  14-3  13

Δόξα Ελ. 9-4  13

Αετός Αλπ.  12-11  7

Ωλενειακός  10-14  6

Α.Ο. Κουτσοχέρας 4-15   3

Αίολος  7-17  1

Ερμής 5-16   0

 

 

Επόμενη αγωνιστική (29-30/1)

Ερμής-Α.Ο. Κουτσοχέρας

Δόξα Ελ.-Αετός Αλπ.

Ωλενειακός-Αίολος

Κεραυνός Χ.-Πήγασος

 

 

3ος Όμιλος

Σάββατο 22/1

Άρης Δήμητρας-Αετός Κέντρου  4-3

 

Κυριακή 23/1

ΑΠΟ Κουρτεσίου-Α.Ο. Κάστρου 1-2

Μυρσιναϊκός-Ν. Ατρόμητος 1-2

Αμαλιάδα 2008-Ίφιτος Καλυβίων 2-1

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 4 αγώνες)

 

Α.Ο. Κάστρου 10-4  12

Ν. Ατρόμητος 10-6  9

Κουρτέσι 10-7  7

Άρης Δήμητρας 6-8  6

Μυρσιναϊκός 6-5 4

Αμαλιάδα 2008  7-9  4

Ίφιτος Κ.  5-5  4

Αετός Κ.  3-13  0

 

 

Επόμενη αγωνιστική (29-30/1)

Αμαλιάδα 2008-Άρης Δ.

Μυρσιναϊκός-Κουρτέσι

Ίφιτος-Α.Ο. Κάστρου

Ν.Ατρόμητος-Αετός Κ.


Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Καιρός Πύργος