-Με την συμμετοχή ομάδας All Star -Στην πλατεία Κουρούτας τα κύπελα του Ολυμπιακού Ένα μοναδικό τριήμερο έχει προγραμματίσει για την παραλία της
Περισσότερα...Με τεράστια επιτυχία και θεαματικές μάχες στο φιλέ, ολοκληρώθηκε στην παραλία της Κουρούτα το τουρνουά Beach Volley που διοργάνωσε ο Δήμος Ήλιδας,
Περισσότερα...Στο μακρινό Μεξικό βρίσκεται εδώ και λίγα 24ωρα η αποστολή του Δήμου Ήλιδας, προκειμένου οι αθλητές της να συμμετάσχουν στους 56ους Παγκόσμιους
Περισσότερα...– Υποδέχεται και τα Ευρωπαϊκά κύπελα του Ολυμπιακού Τρία Σαββατοκύριακα με μοναδικές συγκινήσεις στην άμμο αναμένεται να αναδείξουν την Κουρούτα σε μητρόπολη
Περισσότερα...• ΓΕΝΙΚΑ: Προκηρύσσεται το «ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΒΟΛΟΥ INTERNATIONAL CHESS DAY OPEN», με διεθνή αξιολόγηση. • ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ: Ακαδημία Σκακιστών Βόλου. • ΔΙEΥΘΥΝΣΗ ΑΓΩΝΩΝ:
Περισσότερα...Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024 στο Παρίσι, με τους προκριματικούς αγώνες και χωρίς την κλήρωση στα αθλήματα και στα
Περισσότερα...Της Ερη Βαρδάκη Photo Credits: Κατερίνα Τσατσάνη Αρχικά η Δώρα Γκουντούρα σε εντυπωσιάζει με την αγέρωχη παρουσία της – έχει ύψος 1,84 μ. –,
Περισσότερα...Ένα μοναδικό θέαμα θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν όσοι βρεθούν στην μοναδικής ομορφιάς παραλία της Κουρούτας το τριήμερο από 26 έως
Περισσότερα...Του Κώστα Πλιάγκου [email protected] Οι ηλειακές επιτυχίες στα πανελλήνια πρωταθλήματα στίβου συνεχίστηκαν και αυτό το Σαββατοκύριακο. Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ16, που χωρίστηκε
Περισσότερα...Ο Λάμπης Μπάλλας μένει ελεύθερος από τον Πανηλειακό ύστερα από 5 χρόνια παρουσίας του στην πυργιώτικη ομάδα. Ο 21χρονος ταλαντούχος μέσος από
Περισσότερα...Ο Α.Ο. Ξενοφών κράτησε στις τάξεις του τον έμπειρο Πυργιώτη γκολκίπερ, Γιάννη Καπετανάκη, ο οποίος θα υπερασπιστεί την εστία της ομάδας στο
Περισσότερα...Ο Α.Π.Ο. Κουρτέσι μετά την άνοδό του φέτος, θα παίζει στην Β΄ Κατηγορία τη νέα σεζόν και πέρα από τις ανανεώσεις έχει
Περισσότερα...Επιστολή Σπύρου Βασιλείου προς τον πρόεδρο της Ένωσης Διαιτητών Επιστολή στον πρόεδρο της Ένωσης Διαιτητών – ΟΔΠΕ, Εμμανουήλ Γιανναδάκη, έστειλε το μέλος
Περισσότερα...Η Δόξα Ν. Μανωλάδας απέκτησε τον Αχαιό αμυντικό Νίκο Πυρρή, ο οποίος επιστρέφει και αυτός ύστερα από ενάμισι χρόνο στη Δόξα Ν.Μ..
Περισσότερα...Η ΕΠΣ Ηλείας ανάρτησε στην ιστοσελίδα της τα βασικότερα σημεία των προκηρύξεων της αγωνιστικής περιόδου 2024-2025. Η έναρξη της Α΄ και Β΄
Περισσότερα...Γεωργία Αβράμπου και Πελαγία Πέππα της Αναγέννησης Πύργου, όπως και ο Δημήτρης Ρέντεσης του Κοροίβου, κλήθηκαν στην Εθνική Ομάδα Στίβου για την
Περισσότερα...Τρεις μεταγραφές ανακοίνωσε το Σ.Ε.Φ.Α. Ανδραβίδας κι έφτασε έτσι τις πέντε. Πρόκειται για τον γκαρντ Νίκο Τσούλη που έπαιζε στον Αετό Κιλκίς
Περισσότερα...Το 7μελές Δ.Σ. – Αρχηγός ο Σάκης Τζανέτος Του Κώστα Πλιάγκου [email protected] Το ποδόσφαιρο σάλας, το επονομαζόμενο «Futsal», είναι πλέον και επίσημα
Περισσότερα...O Ολυμπιακός Σαβαλίων απέκτησε δύο παίκτες που έμειναν ελεύθεροι από τον Αστέρα. Ο λόγος για τον έμπειρο ακραίο αμυντικό Σπύρο Μαργαρώνη, που
Περισσότερα...H Δάφνη Ανδραβίδας απέκτησε έναν νεαρό-ταλαντούχο ποδοσφαιριστή. Πρόκειται για τον 21χρονο μεσοεπιθετικό Αλέξη Χαραλαμπόπουλο, που αγωνιζόταν στον Α.Ο. Κάστρου στο πρωτάθλημα της
Περισσότερα...