FOLLOW US: facebook twitter

Τοπικό ποδόσφαιρο: Μεγάλο διπλό ο Πέλοπας, νίκες για Πανηλειακό, Βρίνα, Ολυμπιάδα- Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Ημερομηνία: 30-01-2022 | Συντάκτης:
Κατηγορίες: Αθλητικά, Νέα

Ο Πέλοπας Πύργου διπλασίασε τις φετινές του «βόμβες» στον 1ο Όμιλο της Α1 DUOMO-MONK καθώς, μετά τον Πανηλειακό, κέρδισε εκτός έδρας και τον Ξενοφώντα, σήμερα στην Ζαχάρω, με σκορ 1-0 και χρυσό σκόρερ τον Θάνο Γεωργίου στο 62΄. Με αυτό το διπλό η ομάδα του Νίκου Δαβουρλή σκαρφάλωσε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Ο Πανηλειακός με δύο γκολ του Τζανέτου στο 80΄ και στο 90΄ (το πρώτο με πέναλτι) νίκησε 2-0 τον Αλφειό στο Στάδιο Πύργου και είναι πλέον στο +5 από τον δεύτερο Ξενοφώντα.

Στη Σπιάντζα ο Κεραυνός Βρίνας παρότι βρέθηκε να χάνει στο 15΄ με 1-0, με γκολ του Λειβαδίτη, ήταν καταιγιστικός στη συνέχεια και επικράτησε με 4-1 της Θύελλας βάζοντας τις βάσεις για την παραμονή στην κατηγορία. Το 1-1 έκανε ο Τσιλιβήτας στο 19΄, το 1-2 ο Αγκόλι στο 30΄ (και τα δύο γκολ ύστερα από εκτελέσεις κόρνερ του νεαρού Γιώργου Δρακόπουλου) και το 1-3 στο 45 ΄ ο Κιάμος, από γύρισμα του Αγκόλι. Το τελικό 1-4 στο β΄ μέρος και συγκεκριμένα στο 54΄, διαμόρφωσε ξανά ο Κιάμος, ύστερα από λάθος της άμυνας της Θύελλας.

Τέλος, στο Γούμερο, η Ολυμπιάδα έχανε 1-0 από τον Πέλοπα Πελοπίου με γκολ του Αδάμη στο 25΄, αλλά ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ και νίκησε με 2-1. Το 1-1 έκανε ο Μπάρκας στο 44΄ και το 2-1 ο Γιώργος Ροδόπουλος με πέναλτι στο 65΄.

 

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.

 

 

 

Α1 DUOMOMONK

 

1ος Όμιλος

Κυριακή 30/1

 

Πανηλειακός-Αλφειός  2-0

Ξενοφών-Πέλοπας  0-1

Θύελλα-Κεραυνός Βρ.  1-4

Ολυμπιάδα-Πελόπιο  2-1

 

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 9 αγώνες)

 

Πανηλειακός 25-3  24

Ξενοφών  15-6  19

——————————

Πέλοπας 9-8   13

Αλφειός  12-9   12

Ολυμπιάδα 6-10  12

Κεραυνός  12-18   10

—————————-

Θύελλα  5-19   7

————————-

Πελόπιο 4-15   3

 

 

Επόμενη αγωνιστική

Ξενοφών-Θύελλα

Αλφειός-Κεραυνός Βρίνας

Πέλοπας-Ολυμπιάδα

Πανηλειακός-Πελόπιο

 

 

 

 

2ος Όμιλος

Σάββατο 29/1

Αστέρας-Νίκη Τρ. 0-4

Ηλειακός Β.-Προοδευτική 4-0

Δόξα Ν.Μ.-Δάφνη  3-0

Ρεπό: Ολυμπιακός Σ.

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 9 αγώνες)

 

Ηλειακός Β.  21-8  18

Νίκη Τραγανού 17-6  16

————————————

Ολυμπιακός Σ.  14-10  13

Δόξα Ν.Μ.  11-4  12

Αστέρας  12-9  12

——————————

Δάφνη  7-21   4

——————————-

Προοδευτική  4-28   1

 

 

Επόμενη αγωνιστική (5-6/2)

Δάφνη-Προοδευτική

Δόξα Ν.Μ.-Νίκη Τρ.

Ολυμπιακός Σ.-Αστέρας

Ρεπό: Ηλειακός Β.

 

 

 

 

 

 

 

Α2 SHELL ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

Σάββατο 29/1

Θύελλα Κ.- Εθνικός Γ. 0-1

Ηλειακός Λ.-Κένταυρος Σ.  2-1

Α.Ο. Μακρισίων-ΠΑΟΚ  3-1

 

Κυριακή 30/1

Διγενής Χ.-Λέοντες 1-2

Ατρόμητος Β.-Λ. Αστέρας Σκ. 1-4

 

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 8 αγώνες)

 

 

Ηλειακός Λ. 14-7  19

———————————

Α.Ο. Μακρισίων  22-13  16

Λ. Αστέρας 16-7  16

Κένταυρος Σ.  10-12  12

——————————-

Διγενής  6-11   10

ΠΑΟ Κακ.  11-11  8

Ατρόμητος Β. 10-15  8

Λέοντες 12-13  8

—————————————-

Εθνικός Γερ.  10-17  7

Θύελλα Καρδ. 8-13   7

 

*Εκκρεμεί ο αγώνας ΠΑΟΚ-Εθνικός Γ.

 

Επόμενη αγωνιστική (5-6/2)

Ηλειακός Λ.-Εθνικός Γ.

Α.Ο.Μ.-Λ. Αστέρας

Λέοντες-Κένταυρος Σ.

Ατρόμητος Β.-ΠΑΟΚ

Διγενής-Θύελλα Κ.

 

 

 

 

Β΄ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

 

1ος όμιλος

Σάββατο 29/1

Ολυμπιακός Λ.-Πρόοδος  3-3

 

Κυριακή 30/1

Αλφειονίδα-Θρίαμβος  2-3

Αγ. Δημήτριος-Αγ. Γεώργιος 1-0

Ρεπό: Απόλλων Ν.Φ.

 

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 6 αγώνες)

 

Απόλλων Ν.Φ.  21-2  15

Αγ. Δημήτριος 8-12  9

Ολυμπιακός Λ.  12-9   8

Πρόοδος  13-6  7

Αγ. Γεώργιος  6-7  4

Θρίαμβος 6-21  3

Αλφειονίδα 4-13  0

 

*Εκκρεμεί ο αγώνας Αγ. Δημήτριος-Πρόοδος (5/3).

 

 

Επόμενη αγωνιστική (6/2)

Θρίαμβος-Αγ. Δημήτριος

Πρόοδος-Αγ. Γεώργιος

Αλφειονίδα-Απόλλων Ν.Φ.

Ρεπό: Ολυμπιακός Λ.

 

 

 

 

2ος Όμιλος

Σάββατο 29/1

Ερμής-Α.Ο. Κουτσοχέρας 4-3

 

Κυριακή 30/1

Δόξα Ελ.-Αετός Αλπ. αναβλήθηκε

Ωλενειακός-Αίολος  6-1

Κεραυνός Χ.-Πήγασος 1-1

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 6 αγώνες)

 

Πήγασος 24-5   16

Κεραυνός Χ.  15-4  14

Δόξα Ελ. 9-4  13

Ωλενειακός  16-15  9

Αετός Αλπ.  12-11  7

Ερμής 9-19   3

Α.Ο. Κουτσοχέρας 7-19   3

Αίολος  8-23  1

 

*Εκκρεμεί ο αγώνας Δόξα Ελ.-Αετός Αλποχωρίου.

 

Επόμενη αγωνιστική (5-6/2)

Αίολος-Πήγασος

Δόξα Ελ.-Α.Ο. Κουτσοχέρας

Ερμής-Ωλενειακός

Αετός Αλπ.-Κεραυνός Χ.

 

 

 

 

 

 

3ος Όμιλος

Σάββατο 29/1

Αμαλιάδα 2008-Άρης Δ.  3-5

Μυρσιναϊκός-Κουρτέσι 2-3

 

Κυριακή 30/1

Ν.Ατρόμητος-Αετός Κ.  7-0

Ίφιτος-Α.Ο. Κάστρου  2-1

 

 

Η βαθμολογία

(Σε 5 αγώνες)

 

Α.Ο. Κάστρου 11-6  12

Ν. Ατρόμητος 17-6  12

Κουρτέσι 13-9  10

Άρης Δήμητρας 11-11  9

Ίφιτος Κ.  7-6  7

Μυρσιναϊκός 8-8 4

Αμαλιάδα 2008  10-14  4

Αετός Κ.  3-20  0

 

 

Επόμενη αγωνιστική (5-6/2)

Α.Ο. Κάστρου-Άρης Δ.

Ίφιτος-Αετός Κ.

Ν. Ατρόμητος-Κουρτέσι

Μυρσιναϊκός-Αμαλιάδα 2008


Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Καιρός Πύργος