Τα εκτάκια του έκτου αγαπούν τα βιβλία!
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/01/ekto_dim_pyrgou_vivl_1.jpg)
24 χαρούμενα παιδιά από το ΣΤ2 και 23 ορεξάτα παιδιά από το ΣΤ1 του 6ου ΔΣ Πύργου επισκέφθηκαν τη Βιβλιοθήκη γιατί άκουσαν πως ένας μεγάλος θησαυρός κρύβεται κάπου ανάμεσα στα ράφια …
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/01/ekto_dim_pyrgou_vivl_2.jpg)
Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί
– Χριστίνα Λυμπέρη, που ήταν η διοργανώτρια της επίσκεψης
– Γιώτα Αλεξανδροπούλου
– Μαρία Αναγνωστοπούλου
– Γιώργος Τσουράς
– Αγγελική Συναδινού
– Κωνσταντίνος Βάρρας
– Μαρία Παπανδρέου
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/01/ekto_dim_pyrgou_vivl_6.jpg)
Και δεν διαψεύστηκαν! Έμαθαν εντυπωσιακά πράγματα από την ιστορία της Βιβλιοθήκης και τους πρωταγωνιστές της, έπαιξαν παιχνίδια φιλαναγνωσίας και τέλος, ανακάλυψαν τον κρυμμένο θησαυρό μέσα από ένα πρωτότυπο παχνίδι.
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/01/ekto_dim_pyrgou_vivl_11.jpg)
Ποιος βγήκε νικητής; Μα, θέλει και ρώτημα;
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/01/ekto_dim_pyrgou_vivl_4.jpg)
“Ο αγωνιστής, είτε νικά είτε νικέται, είναι νικητής” φώναξαν δυνατά στο τέλος.