Στ. Καννής: Μάνα – Ο αφανής ήρωας της ζωής
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/03/stathis-kannis.jpg)
Με αφορμή τη γιορτή της μητέρας, κάθε δεύτερη Κυριακή του Μαΐου ο Δήμαρχος Πύργου, Στάθης Καννής, μίλησε για το ρόλο της στην ελληνική κοινωνία και ευχήθηκε χρόνια πολλά!
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/05/giorti-miteras.jpg)
“Η γιορτής της μητέρας, κάθε δεύτερη Κυριακή του Μαΐου, έρχεται να μας υπενθυμίσει την υποχρέωση που έχουμε να αποδίδουμε φόρο τιμής και σεβασμό στον αφανή ήρωα της ίδιας της ζωής. Ο ρόλος της στην Ελληνική Κοινωνία είναι καθοριστικός και ουσιαστικός για την εξέλιξη της πορείας της αφού αποτελεί τον βασικό πυλώνα της οικογένειας. Η εμβληματική μορφή της μάνας συνοψίζει τις αξίες της αυταπάρνησης, της προσφοράς και της ανιδιοτελούς αγάπης”.