Νίκη Τραγανού/Γυναίκες: Ήττα από την Δόξα Πηγαδακίων-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 01-03-2022 | Συντάκτης:

Για την 10η αγωνιστική στην Β΄ Εθνική Γυναικών, η Νίκη Τραγανού ηττήθηκε 2-0 την Κυριακή από την δυνατή Δόξα Πηγαδακίων Ζακύνθου, που είναι δεύτερη στην βαθμολογία. Η ηλειακή ομάδα παραμένει έτσι στην 5η θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς. Στο α΄ ημίχρονο οι όποιες φάσεις προέκυψαν εξουδετερώθηκαν από τις δύο τερματοφύλακες. Στο β΄ μέρος, στο 55΄, οι Ζακυνθινές προηγήθηκαν με σουτ της Μαρίνας Γεωργακοπούλου. Η Νίκη έφτασε κοντά στην ισοφάριση με ένα απευθείας φάουλ της Κωστοπούλου που απέκρουσε η γκολκίπερ της Δόξας. Στο 80΄ έγινε το 0-2 με απευθείας φάουλ της Κατερίνας Τσιρδάνη. Η γυναικεία ομάδα της Νίκης ευχαριστεί τον κόσμο που παραβρέθηκε στο γήπεδο και υπόσχεται πως θα συνεχίσει να δίνει την ψυχή της σε κάθε αγώνα μέχρι το τελευταίο λεπτό! Επόμενος αντίπαλος ο Ίκαρος Πετρωτού στην Πάτρα, στις 20 Μαρτίου.