Νίκη Τραγανού-Πελόπιο 4-0: Με πρωταγωνιστή τον Φ. Καλογερόπουλο

Ημερομηνία: 21-09-2020 | Συντάκτης:

Η Νίκη Τραγανού νίκησε 4-0 τον «λαβωμένο» Πέλοπα Πελοπίου (χωρίς τρεις βασικούς) επιβεβαιώνοντας την ανωτερότητά της, έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Φώτη Καλογερόπουλο που πέτυχε χατ-τρικ. Ο νεαρός μεσοεπιθετικός «ξεκλείδωσε» την άμυνα του Πέλοπα στις καθυστερήσεις του α΄ ημιχρόνου και στο β΄ μέρος σκόραρε άλλα δύο γκολ (το ένα με πέναλτι) μέχρι το 67΄, σφραγίζοντας τη νίκη της ομάδας του. Το τελικό 4-0 έγραψε ο Θανάσης Καλογερόπουλος δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα. Ο Φώτης Καλογερόπουλος στο 70΄ αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για εξύβριση αντιπάλου, όπως έγραψε ο διαιτητής στο φύλλο αγώνα.

Νίκη Τραγανού: Ψυχογιός, Δ. Κασσιανός (63΄ Μαργαρώνης), Χ. Κολοτούρος, Σαραντούλιας (46΄ Κ. Κολοτούρος), Γαργαρώνης, Ι. Κασσιανός, Φ. Καλογερόπουλος, Παναγόπουλος (86΄ Βατσής), Θ. Καλογερόπουλος, Γεωργιόπουλος (83΄ Κούντουρας), Βουρτσάνης (46΄ Π. Κωστόπουλος).

Πελόπιο: Αθανασόπουλος, Δ. Ηλιόπουλος, Α. Δρουβιώτης, Καρβουνιάρης, Κουτσογιαννόπουλος, Χριστόπουλος (56΄ Αγγελόπουλος), Σταμόπουλος, Οικονομίδης (72΄ Π. Ηλιόπουλος), Φωτεινόπουλος, Ν. Κατσώλης (63΄ Μήλιος), Χ. Κατσώλης.