Μήνυμα ενότητας και συμμετοχής
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/02/kalidona-1.jpg)
Έκοψε την πίτα του παρουσία της δημοτικής αρχής και της αντιπολίτευσης του δήμου Ζαχάρως ο Πολιτιστικός Σύλλογος Καλιδονας “ΣΑΡΕΝΑ”
Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του έκοψε το απόγευμα της Κυριακης ο Πολιτιστικός Σύλλογος Καλιδονας “ΣΑΡΕΝΑ” στο κατάμεστο από κόσμο καφενείο στην πλατεία του χωριού παρουσία μελών και κατοίκων θυμίζοντας παλιές καλές μέρες για την Καλίδονα. Μάλιστα το «παρών» έδωσε και η δημοτική αρχή και σύσσωμη η η αντιπολίτευση του δήμου Ζαχάρως. Την Πρωτοχρονιάτικη Πίτα ευλόγησε ο π. Σπυρίδων Αλεξανδρόπουλος.
Κεντρικό μήνυμα της εκδήλωσης, αναδείχθηκε το κάλεσμα για συμμετοχή και ενότητα που απηύθυνε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Καλιδονας “ΣΑΡΕΝΑ”, τονίζοντας ότι «ένας Σύλλογος δεν έχει καμία αξία χωρίς τα μέλη του, πρέπει να παραμείνουμε ζωντανοί και δημιουργικοί.»
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/02/kalidona-2.jpg)
Καλή Χρονιά με υγεία, ελπίδα, αισιοδοξία, χαμόγελο και αγάπη» ευχήθηκαν ο Πρόεδρος του Συλλόγου κ. Ιωάννης Γιαννίκος, ο Πρόεδρος της Καλιδονας κ. Λάμπρος Αλεξόπουλος, ο Δήμαρχος κ.Κωστας Μητρόπουλος, ο κ. Αναστάσιος Κάπος επικεφαλής Αντιπολίτευσης (Τακτικό Μέλος Δημοτικής Επιτροπής) ο πρώην Δήμαρχος κ. Κώστας Αλεξανδρόπουλος.
Το Δ.Σ του Συλλόγου εύχεται καλή χρονιά με υγεία και όπως είπαν «αδελφωμένοι όλοι μαζί να βοηθήσουμε το Σύλλογο να πάει μπροστά το χωριό μας».