Γ΄ Εθνική: Επέστρεψε χωρίς βαθμό από την Ερμιόνη ο ΠΑΟΒ-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 11-02-2024 | Συντάκτης:

Ο ΠΑΟ Βάρδας πήγε… μισός στην Ερμιόνη λόγω των πολλών απουσιών από τιμωρίες και τραυματισμούς (χωρίς Κοτσώνη, Λιόση, Μικελάτο, Θεοφάνη, Κόκα), και επέστρεψε ηττημένος 1-0, με γκολ του Τριμπόνια από το 20ο λεπτό. Παρά την ήττα παρέμεινε πάνω από την επικίνδυνη ζώνη, έστω και στο +1, σε ισοβαθμία με τον Ιάλυσο και πάνω από Αφάντου, Μύκονο και Μαρκό, με τις οποίες θα παιχτεί η παραμονή.

Στο παιχνίδι που διεξήχθη υπό δυνατό αέρα, η Ερμιονίδα ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 20΄. Ο έμπειρος Τριμπόνιας έγινε κάτοχος της μπάλας από δεξιά μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΒ και με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα του Μάκη Τσεκούρα. Στο 30΄ μια κεφαλιά του Γεωργακόπουλου έφυγε άουτ.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΒ είχε την εδαφική υπεροχή αλλά δεν μπόρεσε να δημιουργήσει κλασικές φάσεις για γκολ. Στο 48΄ ένα σουτ του Γεωργακόπουλου μπλόκαρε ο Πονηρός. Στο 51΄ οι γηπεδούχοι είχαν απευθείας φάουλ του Τριμπόνια στο οριζόντιο δοκάρι.

Ερμιονίδα: Πονηρός, Μαγκαφίνης, Τζιέρης, Βιρβίλης, Μιγιένγκα (90΄+ λ.τρ. Καραφιλάι), Τριμπόνιας (84΄ λ.τρ. Αλεξανδρής), Ζεκιράι, Ντινόπουλος, Οικονομίκος (72’ Σκρίντα), Ψύχας, Τάσιος.

ΠΑΟ Βάρδας: M. Τσεκούρας, Παπασπηλιόπουλος, Διονυσόπουλος, Κάρδαρης, Κοντομίχης, Κούστα, Γεωργακόπουλος, Κ. Τσεκούρας (39΄ λ.τρ. Πλαστουργός), Σπανός, Νιφορόπουλος, Μπελιάρντι.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.

Α.Ε. Μεσολογγίου (12-56)  3

*Εκκρεμεί ο αγώνας Μύκονος- Μαρκό (14/2). H Εράνη έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.