Επιστρέφει
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2016/07/kalakos-nikos1.jpg)
Στην Ηλεία θα βρίσκεται εκ νέου ως το τέλος της εβδομάδας ο Νίκος Καλάκος, καθώς ανέβηκε στην Αθήνα για να δει το νεογέννητο εγγονάκι του και την κόρη του και να ξεκουραστεί για λίγο εν όψει της επόμενης κάλπης. Ο Ηλείος οικονομολόγος και τέταρτος στη λίστα του «γαλάζιου» ψηφοδελτίου της Ηλείας είναι πανέτοιμος για έναν ακόμα γύρο προεκλογικής εκστρατείας στον νομό, προκειμένου η ΝΔ να εξασφαλίσει την άνετη αυτοδυναμία.