Elite League: Ήττα του Κοροίβου από τον Ηρακλή-Τα αποτελέσματα

Ημερομηνία: 08-04-2023 | Συντάκτης:

Ο Κόροιβος για την 26η αγωνιστική της Elite League ηττήθηκε από τον πανίσχυρο Ηρακλή στην Ήλιδα με 72-62 και είναι πλέον στο 14-12 (νίκες-ήττες) ενώ ο Ηρακλής στο 17-9.

Οι Θεσσαλονικείς ήταν μπροστά στο σκορ με βραχεία κεφαλή από το ξεκίνημα του ματς, στο ημίχρονο προηγήθηκαν με 38-36 και πήραν διαφορά 9 πόντων (58-67), πέντε λεπτά πριν τη λήξη. Έκτοτε κράτησαν την διαφορά σε αυτά τα επίπεδα κι έφτασαν στη νίκη με 10 πόντους διαφορά, 62-72.

Τα δεκάλεπτα: 11-18, 36-38, 52-56, 62-72.

Κόροιβος (Δελέγκος): Λιούις 14(3), Νοέας 6 (2), Καμάρας 9(1), Ερμείδης, Σιδηροηλίας 4, Ιατρίδης 8(2), Ρουμελιώτης. Μίτροβιτς 13(2), Βύρλας 8.

Ηρακλής (Μπούτσκος): Παπαρέγκας 10(2), Αμπατζάς 5(1), Γοργόνης, Λιάπης 5(1), Μακρής, Χαριτόπουλος 12, Άλεν 5, Παπαντωνίου 14(1), Τέιλορ 21(2), Βουλγαρόπουλος.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.