FOLLOW US: facebook twitter

Μπάντμιντον: Μετάλλια στο Περιφερειακό για Φιλαθλητικό και Ακαδημία

Ημερομηνία: 10-02-2022 | Συντάκτης:
Κατηγορίες: Αθλητικά, Νέα

Ολοκληρώθηκε ένα ακόμα Περιφερειακό Πρωτάθλημα μπάντμιντον. Ο  Φιλαθλητικός φιλοξένησε στο Κλειστό του Πύργου το Περιφερειακό Πρωτάθλημα κατηγοριών U13, U17 και Α/Γ. Σε αυτό συμμετείχαν τα σωματεία της Πελοποννήσου και της Κεφαλονιάς με το καλύτερο υλικό που διαθέτουν την δεδομένη στιγμή. Ο  Φιλαθλητικός αποκόμισε πολλά μετάλλια, 10 χρυσά, 12 αργυρά και 13 χάλκινα ενώ η Ακαδημία 1 χρυσό, 1 ασημένιο και 3 χάλκινα, αλλά σημασία έχει ότι τα παιδιά αγωνίστηκαν και πάλι και επανέρχονται σιγά σιγά σε αγωνιστικούς ρυθμούς.

Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

U13

ΑΠΛΟ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

1. ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΦΩΤΗΣ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

2. ΑΝΤΥΠΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

3. ΛΕΜΟΝΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

–   ΦΟΥΣΕΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ)

ΑΠΛΟ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΑ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

2. ΛΕΜΟΝΗ ΜΥΡΤΩ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

3. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ)

–   ΚΑΣΚΟΥΡΑ ΓΙΟΛΑΝΤΑ  (ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ)

ΔΙΠΛΟ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 

1. ΑΝΤΥΠΑΣ ΔΙΟΝ.-ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΦΩΤ. (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

2. ΦΟΥΣΕΚΗΣ ΑΝ.-ΦΟΥΣΕΚΗΣ ΣΠΥΡ.  (ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ)

3. ΚΟΥΡΚΟΥΤΑΣ ΧΑΡ.- ΤΥΛΙΓΑΔΑΣ ΧΡ. (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

– ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ.-ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛ.  (ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ)

ΜΕΙΚΤΟ

1. ΑΝΤΥΠΑΣ ΤΙΤ.-ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡ. (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

2. ΛΕΜΟΝΗΣ ΑΠΟΛ.- ΛΕΜΟΝΗ ΜΥΡΤ.  (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

U17

ΑΠΛΟ ΕΦΗΒΩΝ

1. ΣΤΥΛΙΔΙΩΤΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ( Ν.Ε. ΠΑΤΡΩΝ)

2. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

3. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

–   ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

ΑΠΛΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1. ΘΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

2. ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗ ΧΑΡΟΥΛΑ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

3. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΤΖΙΝΑ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

– ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤΩΡΙΑ (ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ)

ΔΙΠΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

1. ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΣ ΧΡ.-ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡ. (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

ΔΙΠΛΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1. ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗ ΧΑΡΟΥΛΑ-ΘΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

2. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡ.- ΛΕΒΕΝΤΗ ΜΑΡ. (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

3. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡ.-ΚΑΣΚΟΥΡΑ ΜΑΡ. (ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ)

ΜΕΙΚΤΟ

1. ΣΤΥΛΙΔΙΩΤΗΣ ΑΡΙΣΤ.-ΛΙΟΛΙΟΥ ΑΝΑΣΤ. (Ν.Ε. ΠΑΤΡΩΝ)

2. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞ.-ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΤΖ. (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡ.-ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΤ. (ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ)

–   ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΣ ΘΕΟΔ.-ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ ΑΣΤΡ. (ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ο.Α.Π.)

ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΑΠΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

1. ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΕΝΤΖΕΛΟΣ (Ν. Ε. ΠΑΤΡΩΝ)

2. ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

3. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

–  ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ο.Α.Π.)

ΑΠΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

2. ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗ ΠΑΥΛΙΝΑ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

3. ΒΑΓΓΕΛΗ ΕΥΓΕΝΙΑ  (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

–   ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

ΔΙΠΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

1. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ Γ.-ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣ.  (ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ο.Α.Π.)

2. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Κ.- ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ Κ. (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

3. ΑΝΤΥΠΑΣ ΧΑΡ. – ΣΚΑΡΤΣΑΝΗΣ Γ.  (ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ο.Α.Π.-Ν.Ε.ΠΑΤΡΩΝ)

ΔΙΠΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1. ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗ Α.-ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗ ΠΑΥΛ.  (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

2. ΓΑΒΡΑ ΓΕΩΡ.-ΤΟΛΙΑ ΒΑΣΙΛ.                      (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

3. ΖΟΥΜΠΟΥΛΗ ΗΛ.-ΚΟΣΜΑΤΟΥ ΚΑΤΕΡ.  (Ν.Ε.ΠΑΤΡΩΝ-ΑΙΝΟΣ)

–  ΜΑΛΕΒΙΤΗ ΜΑΡ. – ΔΕΛΗΒΟΡΙΑ ΕΥΗ       (ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ο.Α.Π-.Ν.Ε.ΠΑΤΡΩΝ)

ΜΕΙΚΤΟ

1. ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΕΝ.- ΒΑΓΕΝΑ ΚΩΝ.  (Ν. Ε. ΠΑΤΡΩΝ)

2. ΠΑΝΑΓΟΥΛΙΑΣ ΜΑΡ.- ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛ. (ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ο.Α.Π.-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

3. ΛΥΜΠΕΡΗΣ Γ. – ΒΑΓΓΕΛΗ ΑΛΕΞ.   (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)

–  ΚΤΕΝΑΣ Γ. – ΖΟΥΜΠΟΥΛΗ ΗΛ.     (Ν. Ε. ΠΑΤΡΩΝ)

Επίσης αγωνίστηκαν και κέρδισαν το χειροκρότημα οι Σωτήρης Παναγόπουλος, Γιάννης Διονυσόπουλος, Λιάνα Μαρκοπούλου, Σύλβια Φωτεινάκη, Σπύρος Τυλιγάδας, Φίλιππος Χριστοδουλόπουλος, Ορέστης Μπουκάρας, Δημήτρης Χριστοδουλόπουλος και Βασιλική Σιδηροπούλου. Επόμενος αγώνας το ΟΠΕΝ Εφήβων στην Πορταριά.


Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Καιρός Πύργος