Αλφειός-N. Κόροιβος 3-1: Συνεχίζει να ελπίζει…

Ημερομηνία: 03-03-2020 | Συντάκτης:

O Αλφειός νίκησε 3-1 το Ν. Κόροιβο και διατήρησε τις λιγοστές πιθανότητες που έχει να βρεθεί στην τετράδα των πλέι-οφ (είναι στο -5).

Στο 44΄ η ομάδα του Κώστα Μπακάλη άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ του Αγριδιώτη έπειτα από διαγώνιο σουτ του Τριανταφύλλη, που απέκρουσε προσωρινά ο  Πανόπουλος.

Στην επανάληψη και δη στο 57΄ ο Τριανταφύλλης με πλασέ έκανε το 2-0. Ο Ν. Κόροιβος μείωσε στο 76΄ με τον Μάκη Νικολακόπουλο και ο Αλφειός έκανε το τελικό 3-1 στο 82΄ ξανά με τον Αγριδιώτη, έπειτα από φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή. Ο Ν. Κόροιβος έχασε ευκαιρία στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Δημήτρη Γαλανόπουλο να μειώσει σε 3-2.

Αλφειός: Τσάμπρας, Πρίφτης (80΄ Λυμπερόπουλος), Δρογγίτης, Μανέτας, Κωτσάκης, Τεκερλέκης, Μάζης, Τζουβάνι, Τριανταφύλλης, Νικολόπουλος (75΄ Καλομοίρης), Αγριδιώτης.

N. Κόροιβος: Πανόπουλος, Ρωμαίος, Τόλιας, Νταρζάνος, Σπηλιόπουλος, Σπηλιωτόπουλος (68΄ Παπανδρέου), Ψάρρης, Μαρνέρας (75΄ Αλεξόπουλος), Βλασσόπουλος (68΄ Γαλάνης), Γαλανόπουλος, Νικολακόπουλος.