Α1 ΕΣΚΑΗ: Μεγάλο «διπλό» το Βαρθολομιό, επέστρεψε στην 8άδα των πλέι-οφ

Ημερομηνία: 12-03-2024 | Συντάκτης:
Φωτογραφία: Δημήτρης Τρασάνης

Η Α.Ε. Βαρθολομιού πέτυχε μεγάλη νίκη στην έδρα της Ε.Α. Παραλίας με 68-73 και επέστρεψε στην 8άδα των πλέι-οφ στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΗ. Η ομάδα του Σάκη Καρύδα ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ από την β΄ περίοδο και μετά (27-34 ημίχρονο) και στα τελευταία λεπτά ήταν ψύχραιμη στις βολές κι έφυγε με το «διπλό» από το Κλειστό των Ροϊτίκων. Πλέον ισοβαθμεί στην 8η θέση με Αραχωβίτικα και Αγυιά, των οποίων υπερισχύει στην ισοβαθμία.

Τα δεκάλεπτα: 15-13, 27-34, 47-51, 68-73.

Ε.Α. Παραλίας (Μπαζίνας): Βόλης 17 (3), Παπαχρήστος 5 (1), Αδαμόπουλος 10 (1), Κοντογιάννης 18, Γλύνης 5 (1), Ασωνίτης 5 (1), Γιαννακόπουλος 8 (1), Πετρόπουλος, Στολάκης, Μπέλλος.

A.E. Βαρθολομιού (Καρύδας): Μπεκρής 18 (2), Καρύδας 8 (1), Καστελιώτης 8, Δημητρακόπουλος 3 (1), Ρούνης 15 (1), Αγραπιδάκης 5, Θεοδωρόπουλος 5 (1), Δασκαλόπουλος 11 (2), Λαμπρόπουλος, Περδίκης.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Τετάρτη.