Α1 ΕΣΚΑΗ: Εύκολη νίκη το Σ.Ε.Φ.Α. στην επανέναρξη-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 25-01-2022 | Συντάκτης:

Το Σ.Ε.Φ.Α. Ανδραβίδας νίκησε τη Νίκη Προαστίου στην επανέναρξη της Α1 ΕΣΚΑΗ, το βράδυ της Δευτέρας στο «Αέθλιον», με 70-62, για την 1η αγωνιστική του β΄ γύρου. Έτσι έφτασε τις 5 νίκες σε 12 αγώνες.

Η ομάδα του Βασίλη Αναστασόπουλου άρχισε να χτίζει διψήφια διαφορά από το β΄ δεκάλεπτο και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 13 πόντους (37-24). Στο β΄ μέρος η διαφορά έφτασε και τους 20 πόντους προς το τέλος του γ΄ δεκαλέπτου και στην τελευταία περίοδο η πατρινή ομάδα μείωσε μέχρι τους 8 πόντους στο φινάλε του αγώνα.

Tα δεκάλεπτα: 17-13, 37-24, 56-40, 70-62.

Σ.Ε.Φ.Α. (Αναστασόπουλος): Χρονόπουλος 4, Κορακιανίτης, Στριγάς 12 (1), Λαμπρόπουλος 6 (1), Παλαιολόγος, Γλύνης 12 (2), Σακελλαρίου 7 (1), Παπαγιάννης 5, Μάρκου 2, Κουρής 4, Νικολόπουλος 18(1).
Νίκη Πρ. (Κατσούπης): Καρυστινός 8 (2), Σκούτας 4 (1), Τσιρώνης 8 (1), Θεοδωρόπουλος 5, Βόλης, Ρέλλας 20 (3), Ράλλης, Τσιμπούκης 2, Λύρας, Ζυγάς 9, Ζωγόπουλος 1, Διονυσόπουλος 5.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της «Πρωινής» την Τετάρτη.

Σ.Ε.Φ.Α.-Νίκη Πρ.  70-62

Γαλήνη-Έσπερος  71-75

Προμηθέας 2014-Ε.Α.Π. 74-58

Κεραυνός Αιγίου –Αραχωβίτικα  55-47

Ν.Ε.Π.-Παναχαϊκός  54-63

Απολλωνιάδα –Ολυμπιάδα  69-48