Υποδοχή και ξενάγηση
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/04/Kannis-Episkeptes-Molln-1024x460.jpg)
Τον ρόλο του… ξεναγού ανέλαβε προ ημερών ο Στάθης Καννής. Λίγο πριν φτάσει η Φλόγα στον Πύργο, ο δήμαρχος Πύργου ξενάγησε στις αίθουσες του Λατσείου τους Γερμανούς επισκέπτες από την αδελφοποιημένη πόλη του Molln. Άπαντες απόλαυσαν τη μοναδική θέα από την πλατεία Σάκη Καράγιωργα, ενώ ο κ. Καννής αναφέρθηκε εκτενώς στον Γερμανό αρχιτέκτονα Ερνέστο Τσίλερ, του οποίου η νεοκλασικιστική επιρροή είναι εμφανής ακόμα και σήμερα σε πολλά παλιά κτίρια του Πύργου.