Ξεκίνησε ο Αίας με 8 μεταγραφές (φωτό)
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2022/08/received_371327305172232-1024x699.jpeg)
Ο Αίας Γαστούνης ξεκίνησε σήμερα την προετοιμασία του με αισιοδοξία ότι για άλλη μια χρονιά θα πετύχει τον στόχο της παραμονής, όσο δύσκολος κι αν είναι. Ο «Άγιαξ» της Ηλείας έκανε την πρώτη του προπόνηση στο γήπεδο Καβασίλων υπό τις οδηγίες των προπονητών Αλέξη Γαβριλόπουλου-Γιάννη Καραλάγα, παρουσία όλων των ποδοσφαιριστών και των ανθρώπων της Διοίκησης.
Παρόντες ήταν και όλοι οι νέοι παίκτες, οχτώ τον αριθμό, που είναι οι εξής: Κώστας Κουτρουμπής, Άγγελος Μπακατσέλος, Μπαρί Μέντες, Χρήστος Χατζής (από την Δάφνη Ανδραβίδας), Μάριος Τσίτσος, Παναγιώτης Καράγιωργας, Σπύρος Χριστοφοράτος, Χρήστος Ψυχογιός.
Πριν την προπόνηση μίλησε στους ποδοσφαιριστές ο γενικός αρχηγός Λάμπης Κάρδαρης και ο τεχνικός Αλέξης Γαβριλόπουλος, που ευχήθηκαν στους παίκτες να έχουν μια καλή σεζόν με υγεία και να επιτευχθούν οι στόχοι της ομάδας.
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2022/08/received_833649010915782-1024x799.jpeg)
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2022/08/received_1525642497900840-1024x1024.jpeg)
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2022/08/received_588192386255172-1024x1024.jpeg)
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2022/08/received_451397920215950-1019x1024.jpeg)
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2022/08/received_647348946301229-1024x576.jpeg)
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2022/08/received_1198225294081798-1024x576.jpeg)
*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.
Κώστας Πλιάγκος