Βόλεϊ/Β΄ Εθνική: Τρίτη νίκη για τον Ολυμπιονίκη

Ημερομηνία: 12-11-2019 | Συντάκτης:

Με μία καθαρή νίκη (3-0 σετ) απέναντι στην ομάδα της Σπάρτης έκανε το 3 στα 4 η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιονίκη, την περασμένη Κυριακή. Τα κορίτσια του Κώστα Τσούμα παρόλο που είχαν ελλείψεις (εκτός από την αρχηγό Μαρία Μαστοροπούλου, απουσίαζε και η ακραία Φωτεινή Αντωνοπούλου, λόγω θλάσης στους ραχιαίους) μπήκαν αποφασισμένα και συγκεντρωμένα από την αρχή του παιχνιδιού και δεν άφησαν τις αντίπαλες να περάσουν μπροστά στο σκορ σε κανένα σημείο του παιχνιδιού.

Τα σετ ήταν 25-18, 25-19, 25-21 και οι γυναίκες του Ολυμπιονίκη πανηγύρισαν την τρίτη τους νίκη στη Β΄ Εθνική, στο κατάμεστο Κλειστό της Αρχαίας Ολυμπίας. Ο επόμενος αγώνας των κοριτσιών είναι στη Ναύπακτο εναντίων της Ομόνοιας Ναυπάκτου, την προσεχή Κυριακή 17/11, στις 7μ.μ..