FOLLOW US: facebook twitter

Τοπικό ποδόσφαιρο: Μεγάλες νίκες για Βαρθολομιό, Πέλοπα, Αλφειό-Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Ημερομηνία: 20-02-2022 | Συντάκτης:

Στον 2ο Όμιλο A1 DUOMO-MONK, ο Ηλειακός Βαρθολομιού νίκησε 3-1 τη Δόξα Ν.Μ. και έκανε ένα ακόμη σημαντικό βήμα για την συμμετοχή στα πλέι-οφ. Ο Αντώνης Κουλούρης στο 22΄ έκανε το 1-0 και ο Πέτρος Τσουκαλάς στο 32΄ το 2-0. Η Δόξα μείωσε 2-1 στο 70΄ με τον Διαμαντή Παναγόπουλο και στο 74΄ ο Σίμα διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Στον 1ο Όμιλο, ο Αλφειός νίκησε εύκολα 6-1 το Πελόπιο, με τον Αγριδιώτη να πετυχαίνει χατ-τρικ στο α΄ ημίχρονο και τον Τσαντίλη επίσης χατ-τρικ στο β΄ ημίχρονο! Το Πελόπιο είχε μειώσει σε 5-1 με γκολ του Κουτσογιαννόπουλου.  

O Πέλοπας πέτυχε μεγάλο διπλό στο Καλλίκωμο επί του Κεραυνού Βρίνας με 3-1. Προηγήθηκε με  τον Θάνο Γεωργίου στο 27΄ ύστερα από ασίστ του Σπανού, στο 54΄ ο Κεραυνός ισοφάρισε με κεφαλιά του Αγκόλι, αλλά στο 56΄ ο Στάθης Χαραλαμπόπουλος με πέναλτι έκανε το 1-2 και στο 70΄ ο Γεωργίου με το δεύτερο προσωπικό του γκολ το 1-3.

Στο Γούμερο, Ολυμπιάδα και Ξενοφών κόλλησαν στο μηδέν.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.



Α1 DUOMO-MONK


1ος Όμιλος

Σάββατο 19/2

Θύελλα-Πανηλειακός  0-4

Κυριακή 20/2

Αλφειός-Πελόπιο  6-1

Κεραυνός-Πέλοπας 1-3

Ολυμπιάδα-Ξενοφών 0-0


Η βαθμολογία

(Σε 12 αγώνες)

Πανηλειακός 39-4  33

Ξενοφών  17-8  23

——————————

Αλφειός  21-12   19

Πέλοπας 15-12   19

Ολυμπιάδα 10-14  16

Κεραυνός  20-22   14

—————————-

Θύελλα  6-26   7

————————-

Πελόπιο 6-36   3


Επόμενη αγωνιστική (27/2)


Θύελλα-Ολυμπιάδα

Πανηλειακός-Κεραυνός

Ξενοφών-Αλφειός

Πελόπιο-Πέλοπας


2ος Όμιλος

Σάββατο 19/2

Δάφνη-Νίκη Τρ.  0-5

Προοδευτική-Ολυμπιακός Σ.  1-4

Κυριακή 20/2

Ηλειακός Β.-Δόξα Ν.Μ.  3-1

Ρεπό: Αστέρας


Η βαθμολογία

(Σε 12 αγώνες)

Νίκη Τραγανού 30-8  23

Ηλειακός Β.  24-9  22

————————————

Ολυμπιακός Σ.  19-12  18

Δόξα Ν.Μ.  13-8  13

Αστέρας  13-12  13

——————————

Δάφνη  12-27   10

——————————-

Προοδευτική  7-42   1


Επόμενη αγωνιστική (27/2)


Δόξα Ν.Μ.-Προοδευτική

Ηλειακός Β.- Αστέρας

Ολυμπιακός Σ.-Νίκη Τρ.

Ρεπό: Δάφνη


Α2 SHELL ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ


Τα αποτελέσματα


Σάββατο 19/2

Κένταυρος Σ.-Λ. Αστέρας  2-2

Ηλειακός Λ.-Θύελλα Κ.  0-1


Κυριακή 20/2

Διγενής-Ατρόμητος Β.  0-4

Α.Ο.Μ.-Εθνικός Γ. 5-0

Λέοντες-ΠΑΟΚ  3-0


Η βαθμολογία

(Σε 11 αγώνες)

Λ. Αστέρας 22-10  23

———————————

Ηλειακός Λ. 16-10  22

Α.Ο. Μακρισίων  31-19  19

Κένταυρος Σ.  17-15  19

——————————-

Λέοντες 20-20  14

Θύελλα Καρδ. 13-18   13

Διγενής  9-16   13

ΠΑΟ Κακ.  15-16  11

—————————————-

Ατρόμητος Β. 17-22  11

Εθνικός Γερ.  10-24  7

*Εκκρεμούν οι αγώνες ΠΑΟΚ-Εθνικός Γ. (2/3) και Εθνικός Γ.-Διγενής (6/3).


Επόμενη αγωνιστική

Θύελλα Κ.-Κένταυρος Σ.

Εθνικός Γ.-Λέοντες

Διγενής-Ηλειακός Λ.

Ατρόμητος Β.-Α.Ο.Μ.

ΠΑΟΚ-Λ. Αστέρας


Β΄ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ


1ος όμιλος

Σάββατο 19/2

Αγ. Δημήτριος-Αλφειονίδα  2-1

Κυριακή 20/2

Απόλλων Ν.Φ.-Ολυμπιακός Λ. 2-1

Θρίαμβος-Πρόοδος  0-2

Ρεπό: Α.Ο. Αγ. Γεωργίου


Η βαθμολογία

(Σε 9 αγώνες)

Απόλλων Ν.Φ.  30-4  24

Πρόοδος  19-8  13

Αγ. Δημήτριος 11-15  12

Ολυμπιακός Λ.  17-11   11

Αγ. Γεώργιος  9-11  7

Θρίαμβος 9-27  6

Αλφειονίδα 5-24   0

*Εκκρεμούν οι  αγώνες Αγ. Δημήτριος-Πρόοδος (5/3) και Αγ. Γεώργιος-Αλφειονίδα (5/3).


Επόμενη αγωνιστική

Αγ. Δημήτριος-Απόλλων Ν. Φιγαλείας

Ολυμπιακός Λ.-Αγ. Γεώργιος

Αλφειονίδα-Πρόοδος

Ρεπό: Θρίαμβος


2ος Όμιλος


Σάββατο 19/2

Κεραυνός Χ.-Α.Ο. Κουτσοχέρας  4-0

Δόξα Ελ.-Αίολος  3-1

Κυριακή 20/2

Ερμής-Αετός Αλπ. 1-1

Ωλενειακός-Πήγασος  2-1


Η βαθμολογία

(Σε 9 αγώνες)

Κεραυνός Χ.  22-4  23

Πήγασος 30-7   19

Δόξα Ελ. 12-8  16

Ωλενειακός  21-23  12

Αετός Αλπ.  16-14  11

Α.Ο. Κουτσοχέρας 12-23   9

Ερμής 14-23   7

Αίολος  9-34  1

*Εκκρεμούν οι αγώνες Δόξα Ελ.-Αετός Αλποχωρίου (6/3) και Πήγασος-Ερμής (5/3).


Επόμενη αγωνιστική

Ερμής-Δόξα Ελ.

Αετός Αλπ.-Ωλενειακός

Αίολος-Κεραυνός

Α.Ο. Κουτσοχέρας-Πήγασος


3ος Όμιλος

Κυριακή 20/2

Α.Ο. Κάστρου-Μυρσιναϊκός  5-0

Ίφιτος Κ.-Ν. Ατρόμητος  0-5

Αετός Κ.-Αμαλιάδα 2008  0-3 α.α.

Άρης Δ.-Κουρτέσι αναβλήθηκε


Η βαθμολογία

(Σε 8 αγώνες)

Α.Ο. Κάστρου 18-7  18

Ν. Ατρόμητος 25-8  18

Ίφιτος Κ.  10-11  13

Κουρτέσι 15-12  10

Αμαλιάδα 2008  16-16  10

Άρης Δήμητρας 12-14  9

Μυρσιναϊκός 13-18  7

Αετός Κ.  5-25  0

*Εκκρεμούν οι αγώνες Κουρτέσι-Αμαλιάδα 2008 (5/3), Α.Ο. Κάστρου-Ν. Ατρόμητος (6/3) και  Άρης Δ.-Κουρτέσι.


Επόμενη αγωνιστική

Άρης Δ.-Ν. Ατρόμητος

Αετός Κ.-Κουρτέσι

Μυρσιναϊκός-Ίφιτος Κ.

Αμαλιάδα 2008-Α.Ο. Κάστρου


Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Καιρός Πύργος