Τελικός Κ-14 Ηλείας: Η Θύελλα Πύργου (Πανηλειακός) σήκωσε το τρόπαιο

Ημερομηνία: 22-06-2019 | Συντάκτης:

Η Θύελλα Πύργου (Πανηλειακός) κατέκτησε  τον τίτλο στην κατηγορία Προπαίδων K-14, αφού επικράτησε στον τελικό πτης Αμαλιάδας 2008 με σκορ 4-1.

Η Θύελλα Πύργου προηγήθηκε στο πρώτο μόλις λεπτό του αγώνα με απευθείας φάουλ του Παναγιωτακόπουλου, ενώ στο 3ο λεπτό έκανε το 2-0 με πλασέ του Καρακατσάνη, μετά από σέντρα του Αλτάνη.

Η Αμαλιάδα 08 μείωσε στο 27′ με πλασέ από κοντά του Κακιώνη, αλλά στο 35′ με μακρινό σουτ ο Φώτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 3-1 για την Θύελλα. Το 4-1 για την ομάδα του Πύργου ήρθε στο 55′ με σουτ του Κατσώλη.

Αμαλιάδα 2008: Σαφαρής, Δέρβος, Γερασιμόπουλος, Τσαγρής, Μένα, Κονδυλόπουλος, Σούλης, Μπατζαλής, Κακιώνης, Αλούκι (Κρίσπης, Παπαγεωργίου, Ανδριόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Αστερής, Ράλλης, Ι.Χ. Μπατζαλής).

Θυελλα Πύργου: Λυμπερόπουλος, Φώτης, Γεωργουλόπουλος, Ζούα, Αντύπας-Χαϊκάλης, Δρακόπουλος, Παναγιωτακόπουλος, Λυμπερόπουλος, Χασομέρης, Αλτάνης, Καρακατσάνης (Πατρινός, Ζέζας, Κότσι, Κατσαλάς, Κατσώλης, Καραχάλιος, Δημητρόπουλος).