Παρουσιάζεται το ψηφοδέλτιο των προκριματικών για τους Ευρωβουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ στην ΠΔΕ
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/04/kasselakis.jpg)
Αύριο στην Αμαλιάδα
Παρουσίαση του ψηφοδελτίου των προκριματικών εκλογών για την ανάδειξη των υποψηφίων ευρωβουλευτών του ΣΥΡΙΖΑ Π.Σ. στην Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας που θα διεξαχθούν την Κυριακή, θα πραγματοποιήσει η Νομαρχιακή Επιτροπή ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ Ηλείας αύριο Σάββατο στις 11.30 το πρωί στο Εργατικό Κέντρο Αμαλιάδας (πίσω από το δικαστικό μέγαρο).
Η παρουσίαση του ευρωπαϊκού προγράμματος «Για μία άλλη Ευρώπη» θα γίνει από τον Βουλευτή Ηλείας, Κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο και Τομεάρχη Παιδείας Διονύση Καλαματιανό.
Τα εκλογικά κέντρα των Προκριματικών στην Ηλεία
ΩΡΕΣ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ: 08.00 ΕΩΣ 20.00
- Ο.Μ. ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ-ΚΥΛΛΗΝΗΣ: ΣΙΝΕ “ΑΣΤΡΟΝ” ΛΕΧΑΙΝΑ
- Ο.Μ ΑΝΔΡΙΤΣΑΙΝΗΣ-ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ: ΚΑΠΗ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ
- Ο.Μ. ΑΡΧΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ: Τα μέλη της Ο.Μ Αρχαίας Ολυμπίας (λόγω της τελετής αφής της ολυμπιακής φλόγας) θα ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα στο Γραφείο ΣΥΡΙΖΑ Π.Σ. ΗΛΕΙΑΣ στον ΠΥΡΓΟ (Μανωλοπούλου και Γρηγορίου Ε αρ.2 Α όροφος)
- Ο.Μ. ΖΑΧΑΡΩΣ: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΖΑΧΑΡΩΣ
- Ο.Μ. ΗΛΙΔΑΣ: ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
- Ο.Μ. ΠΗΝΕΙΟΥ: ΚΑΠΗ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ
- Ο.Μ. ΠΥΡΓΟΥ: ΓΡΑΦΕΙΑ ΣΥΡΙΖΑ Π.Σ. (Μανωλοπούλου & Γρηγ.Ε 2-ΠΥΡΓΟΣ)