Νέος διοικητής στη ΣΕΤΤΗΛ
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/05/settil.jpg)
Τον Συνταγματάρχη Παρασκευά Κατσιλίδη διαδέχθηκε ο Συνταγματάρχης Βασίλειος Κοσμίδης
Με κάθε επισημότητα πραγματοποιήθηκε χθες το πρωί η τελετή αλλαγής διοίκησης στο στρατόπεδο της ΣΕΤΤΗΛ, στον Πύργο, καθώς τον Απερχόμενο Διοικητή-Συνταγματάρχη (ΤΧ) Παρασκευά Κατσιλίδη διαδέχθηκε ο Συνταγματάρχης (ΤΧ) Βασίλειος Κοσμίδης.
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/05/setil-2.jpg)
Η τελετή παράδοσης- παραλαβής της Διοικήσεως της Σχολής πραγματοποιήθηκε λίγο μετά τις 11 το πρωί στο στρατόπεδο « Τχη (ΠΖ) Καραχάλιου Χρήστου», χοροστατούντος του Μητροπολίτη Ηλείας, κ. Αθανασίου.
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/05/setil-3.jpg)
Μετά την ολοκλήρωση της τελετής παράδοσης-παραλαβής Διοίκησης και της Επιθεώρησης των Τμημάτων, ακολούθησε μικρή δεξίωση.