Νέο δίδυμο
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/01/karachalios-768x1024.jpg)
Με στόχο την επανεκλογή των προοδευτικών δυνάμεων στις εκλογές των μηχανικών τον ερχόμενο Μάιο εκλέχθηκε χθες νέος πρόεδρος της Διοικούσας Επιτροπής του ΤΕΕ Δυτικής Ελλάδας ο Βαγγέλης Καραχάλιος και νέα γενική γραμματέας η Νάντια Λανταβού. Ο απερχόμενος πρόεδρος και επικεφαλής της ελάσσονος μειοψηφίας του δήμου Πατρέων, Βασίλης Αϊβαλής τους ευχήθηκε καλή και δημιουργική θητεία σε αυτή τη μεταβατική περίοδο, καθώς και νικηφόρο αποτέλεσμα στις επερχόμενες εκλογές.