Nέα Γενιά
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2023/10/VERGOPOULOS-AGGELOS.jpg)
Από τις πιο αξιόλογες υποψηφιότητες που εκφράζουν τη Νέα Γενιά είναι ο εκπαιδευτικός Άγγελος Βεργόπουλος, ο οποίος κατεβαίνει υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος Πύργου με τον συνδυασμό του Στάθη Καννή. Ο Άγγελος Βεργόπουλος τόνισε σε ανάρτησή του πως έχει έρθει η ώρα η γενιά του να εκπροσωπηθεί από όσους ανήκουν σε αυτή, σημειώνοντας ότι συμπορεύεται με τον Στάθη Καννή διότι έχει όραμα για την πόλη και διάθεση να ακούει και να συζητά.