Μικτές Ηλείας: Ήττα-αποκλεισμός της Κ14 στη Βοιωτία

Ημερομηνία: 03-04-2024 | Συντάκτης:

Η Κ14 της Ηλείας γνώρισε βαριά ήττα στον Αγ. Γεώργιο της Βοιωτίας από την αντίστοιχη της ΕΠΣ Βοιωτίας με σκορ 7-1 και αποκλείστηκε από την συνέχεια του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Η ομάδα της Ηλείας παρατάχθηκε με βασικές απουσίες. Ήταν όμως και άτυχη καθώς πριν από το 1-0, που έγινε στο 25΄, είχε δοκάρι με τον Καζαμία και άλλες δύο ευκαιρίες για να προηγηθεί αυτή στο σκορ. Το 2-0 έγινε στο 35΄ και ήταν σκορ ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Καζαμίας μείωσε σε 2-1, αλλά στο 62΄ η Βοιωτία έκανε το 3-1. Στα τελευταία λεπτά η Ηλεία δέχτηκε τέσσερα γκολ, για το τελικό 7-1.

ΕΠΣ Ηλείας: Χαβαριώτης, Ζέρβας, Τσούρας, Γκότσης, Μυλωνάς, Βασιλόπουλος, Παυλίδης, Σκρέκας, Σάμαρης, Ζωγόπουλος, Καζαμίας.

Αγωνίστηκαν και οι Χρέπας, Χρηστάκης, Παπαδόπουλος, Σολωμός.