Κύπελλο Ηλείας: Πρόκριση για Βαρθολομιό, Αστέρα, Δόξα

Ημερομηνία: 09-02-2022 | Συντάκτης:

Στο Βαρθολομιό ο Ηλειακός λύγισε στην παράταση τη Νικη Τραγανου με σκορ 3-2, στο μεγάλο παιχνίδι της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ηλείας. Ο Ραυτοπουλος στο 22′ εκανε το 0-1 και δύο λεπτά μετά ο Ηλειακος ισοφάρισε με αυτογκόλ του Χ. Κολοτουρου. Στο 60′ ο Γεωργιοπουλος σημειωσε το 1-2 με κεφαλια και στο 84′ ο Ηλειακος κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Δαλαβουρα. Το εκτελεσε ο Γκινης και ισοφάρισε 2-2. Στην παραταση και συγκεκριμένα στο 103′ ο Κυριαζης χαρισε τη νικη-προκριση στην ομάδα του Μιχαλη Παπουτση.

Στο Επιτάλιο, ο Αστέρας Αμαλιάδας, με δύο γκολ του Μπατζακοπουλου, ένα σε κάθε ημίχρονο, νίκησε

2-0 τον Αλφειό.

Η Δόξα νικησε ευκολα 4-0 τον Ηλειακο Λεχαινων. Το 1-0 εκανε ο Παναγοπουλος στο 15′ και το 2-0 ο Πολίτης με πέναλτι, που κέρδισε ο Παντελης. Ο Βασίλης Παντελης σημειωσε το 3-0 που ηταν σκορ ημιχρονου. Στην επαναληψη ο Δημητροπουλος στο 60′ διαμορφωσε το τελικο 4-0.

Ο Πανηλειακος προκριθηκε στη Γ’ Φαση ανευ αγωνα καθώς η Δαφνη απεσυρε χθες την συμμετοχή της λογω πολλων απουσιων.