Ηλειακός Λεχαινών: Με Τζαβάρα και στην Α1
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2022/08/received_1144726246442126.jpeg)
Με τον Λύσανδρο Τζαβάρα θα πορευτεί ο Ηλειακός Λεχαινών και στην Α1 Κατηγορία, μετά από συμφωνία που έχει επέλθει μεταξύ των δύο πλευρών εδώ και αρκετό καιρό και ανακοινώθηκε χθες βράδυ από τον σύλλογο.
Ο έμπειρος Αμαλιαδίτης προπονητής ανέλαβε τον Ηλειακό στα μέσα Μαρτίου και συνέβαλε στην επιστροφή της ιστορικής ομάδας στη μεγάλη κατηγορία. Σύμφωνα με το πλάνο που έχει καταρτιστεί, στόχος είναι η άνετη παραμονή και η ομάδα να είναι ανταγωνιστική και να παρουσιάσει ένα καλό πρόσωπο στο ανακαινισμένο γήπεδό της, μπροστά στους φιλάθλους της.
*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.
Κώστας Πλιάγκος