Ηλειακή συνάντηση
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2022/03/kalakos-kottaras-768x1024.jpg)
Με τον Ηλείο αναπλ. διευθύνοντα σύμβουλο του ΟΣΕ, Θανάση Κοτταρά, συναντήθηκε ο Ηλείος οικονομολόγος Νίκος Καλάκος, στο γραφείο του πρώτου στην Αθήνα.
Η συζήτησή τους επικεντρώθηκε στην επαναλειτουργία του σιδηρόδρομου στην Ηλεία, κάτι που θα αλλάξει την αναπτυξιακή τροχιά του νομού. Όπως ανέφερε στην ανάρτησή του ο κ. Καλάκος, ο Θανάσης Κοτταράς ανήκει στους ανθρώπους που όταν η Πολιτεία τούς εμπιστεύεται μια θέση ευθύνης δεν ξεχνούν τον τόπο καταγωγής τους.
«Συζητήσαμε να ενώσουμε τις δυνάμεις μας για ένα καλύτερο αύριο για την Ηλεία μας», σημείωσε.