Γιορτή Πολυτεχνείου – 6ο Δημ. Σχολείο Πύργου
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2023/11/IMG_6696-new-press.jpg)
Την εορτή για την 50η επέτειο του Πολυτεχνείου οργάνωσαν τα τρία τμήματα της Ε’ Τάξης . Την επιμέλεια είχαν οι δάσκαλοί τους: κ.κ. Δούλκαρη Γεωργία, Μπελελή Κατερίνα και Τσακριλής Λάμπρος. Τους γονείς καλωσόρισε και ακολούθως μίλησε για την σημασία της ιστορικής αυτής ημέρας, ο Διευθυντής του Σχολείου κ. Κουσάβελος Νικόλαος.
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2023/11/IMG_6712-new-press.jpg)
Ακολούθησε αφήγηση-αναδρομή στα γεγονότα του Πολυτεχνείου «διανθισμένη» με επετειακά τραγούδια, ηχητικά και κινηματογραφικά ντοκουμέντα. Παράλληλα η χορωδία συνοδεία ορχήστρας αποτελούμενες από μαθητές της Ε’ και ΣΤ’ Τάξης με την καθοδήγηση της δασκάλας Μουσικής κ. Λυμπέρη Χριστίνας, ερμήνευσαν εξαιρετικά, αρκετά υπέροχα τραγούδια.
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2023/11/IMG_6694-new-press.jpg)
Το μήνυμα του Υπουργού Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού κ. Πιερρακάκη Κυριάκου ανέγνωσε η δασκάλα Της Ε’ Τάξης κ. Μπελελή Κατερίνα.