Γ΄ Εθνική Γυναικών: Πρώτη νίκη για Αγ. Δημήτριο Πουρναρίου-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 13-11-2023 | Συντάκτης:

Η γυναικεία ομάδα του Αγ. Δημητρίου Πουρναριού, έπειτα από πολύ καλή εμφάνιση, κέρδισε την Αργολίδα 2000 με σκορ 5-0 την Κυριακή στο Κιβέρι, για την 2η αγωνιστική στον 5ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής Γυναικών. Ήταν η πρώτη νίκη για την ηλειακή ομάδα που θέλει να διεκδικήσει την άνοδο στην Β΄ Εθνική.

Παράλληλα, το γεγονός ότι η ομάδα του Τάκη Νικολακόπουλου «καθάρισε» το ματς από το α΄ ημίχρονο, του έδωσε την ευκαιρία να δώσει στο β΄ μέρος χρόνο συμμετοχής σε αρκετά μικρά κορίτσια. Τα γκολ για τον Αγ. Δημήτριο πέτυχαν η Δήμητρα Νικολακοπούλου στο 3ο  λεπτό, η Ιωάννα Παναγοπούλου στο 15΄, 25΄ και 43΄ και η Βάσω Μιχαλοπούλου στο 50ο  λεπτό.

Αγ. Δημήτριος: Μπαδούρου (46΄ Θεοδωροπούλου), Ανδρικοπούλου, Μιχαλοπούλου, Γεωργοπούλου, Κινινή, Φεφλέ, Κωστοπούλου, Νικολακοπούλου (65΄ Μπάλλα), Μπούσδα (46΄ Αλεξοπούλου), Δρουβιώτη (55΄ Κουή), Παναγοπούλου.

Εθνικός Καλαμάτας- Αγ. Γεώργιος Κορίνθου  0-3

Αμαζόνες Κορινθίας- Λύκοι Αιγιαλείας  4-0

Αργολίδα 2000- Αγ. Δημήτριος  0-5

Ρεπό: ΠΑΣ Σπάρτη