Γ΄ Εθνική: Ο ΠΑΟΒ «καθάρισε» την Εράνη σε 15 λεπτά-Η βαθμολογία
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2023/09/379660001_2179281895737765_7479138506097400026_n.jpg)
Ο ΠΑΟ Βάρδας έδειξε την δύναμή του στο πρώτο εντός έδρας ματς στην φετινή Γ΄ Εθνική. Νίκησε 3-0 την Εράνη Φιλιατρών στο «Γρ. Καλάκος», καθαρίζοντας το ματς σε 15 λεπτά στο α΄ ημίχρονο, διάστημα κατά το οποίο πέτυχε και τα τρία γκολ. Στο 18΄ ο Μπίσα με εκπληκτικό απευθείας φάουλ έγραψε το 1-0, στο 21΄ ο Μπίσα έπαιξε ωραία το ένα-δύο με τον Πλαστουργό και ο τελευταίος με πλασέ έκανε το 2-0 και στο 33΄ ο Λαθύρης σέντραρε από αριστερά και ο Παπασπηλιόπουλος με κεφαλιά έγραψε το τελικό 3-0. Στο 35΄ ο Διονυσόπουλος ανέτρεψε τον Μπάρκα μέσα στην περιοχή. Το πέναλτι ανέλαβε ο Ηλιόπουλος, που δεν κατάφερε να νικήσει τον φορμαρισμένο Βορύλλα, που απέκρουσε στην αριστερή του γωνία.
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2023/09/379882039_1341572429770770_8564316619179603016_n.jpg)
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2023/09/381529181_158767743949580_242272927092803713_n.jpg)
Αξίζει να σημειωθεί ότι πέρα από τον τραυματία Περικλή Πολίτη και τους διεθνείς Μικελάτο, Μάκη Τσεκούρα, δεν αγωνίστηκε ούτε ο Λιόσης λόγω ενοχλήσεων στη μέση και οι απουσίες αυτές δίνουν ακόμα μεγαλύτερη αξία στην καθαρή νίκη της «Μπάρτσα».
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2023/09/381652107_1429545910937459_7060261983899951998_n.jpg)
ΠΑΟΒ: Βορύλλας, Διονυσόπουλος, Θεοφάνης, Κοτσώνης, Παπασπηλιόπουλος, Κούστα, Λαθύρης (73′ Δουλαβέρης), Μπίσα (88′ Κ. Στεργιόπουλος), Παπαχριστόπουλος, Μαστραντωνάκης (81′ Κ. Τσεκούρας), Πλαστουργός (88′ Β. Στεργιόπουλος).
Εράνη: Σαββίδης, Καπλάνης, Μπινιώρης, Σάμσον, Αναστασόπουλος, Στραβάκος (78′ Γκελγκέρια), Μπάρκας, Πέππας, Γκεβόρι (58′ Δημητρίου), Κωνσταντόπουλος, Ηλιόπουλος.
*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.
Τα αποτελέσματα
Παρασκευή 22/9
Ελλάς Σύρου – Ιάλυσος 1-2
Κυριακή 24/9
Θύελλα Ραφήνας – Α.Ε.Ρ. Αφάντου 2-2
Μύκονος – Παναιγιάλειος 3-0
ΠΑΟ Βάρδας – Εράνη Φιλιατρών 3-0
Βύζας Μεγάρων – Μαρκό 1-1
ΑΟ Πυλίου Κω – Ερμιονίδα 3-0
Ρόδος – ΑΕ Μεσολογγίου 4-0
Παναργειακός – Αστέρας Βάρης 0-0
Πανελευσινιακός – Κόρινθος 0-2
Η βαθμολογία
(Σε 2 αγώνες)
Α.Ο. Πυλίου Κω 5-0 6
———————————
Κόρινθος 4-1 6
Ρόδος 5-1 4
Αστέρας Βάρης 2-0 4
Ιάλυσος 2-1 4
Μαρκό 2-1 4
Α.Ε.Ρ. Αφάντου 3-3 4
ΠΑΟ Βάρδας 4-2 3
Α.Ο. Μυκόνου 3-1 3
Πανελευσινιακός 2-3 3
—————————-
Ελλάς Σύρου 2-4 3
——————————-
Ερμιονίδα 1-3 3
Βύζας 1-1 2
Θύελλα Ραφήνας 3-4 1
Παναργειακός 0-1 1
Εράνη 1-4 1
Παναιγιάλειος 0-4 0
Α.Ε. Μεσολογγίου 0-6 0
Επόμενη αγωνιστική
Α.Ε. Μεσολογγίου – ΠΑΟ Βάρδας
Βύζας Μεγάρων – Μύκονος
Παναιγιάλειος – Α.Ο. Πυλίου Κω
Μαρκό – Ελλάς Σύρου
Ερμιονίδα – Ρόδος
Ιάλυσος – Παναργειακός
Αστέρας Βάρης – Θύελλα Ραφήνας
Εράνη Φιλιατρών – Πανελευσινιακός
ΑΕΡ Αφάντου – Κόρινθος
Κώστας Πλιάγκος