Γ΄ Εθνική: Ο ΠΑΟΒ «καθάρισε» την Εράνη σε 15 λεπτά-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 24-09-2023 | Συντάκτης:

Ο ΠΑΟ Βάρδας έδειξε την δύναμή του στο πρώτο εντός έδρας ματς στην φετινή Γ΄ Εθνική. Νίκησε 3-0 την Εράνη Φιλιατρών στο «Γρ. Καλάκος», καθαρίζοντας το ματς σε 15 λεπτά στο α΄ ημίχρονο, διάστημα κατά το οποίο πέτυχε και τα τρία γκολ. Στο 18΄ ο Μπίσα με εκπληκτικό απευθείας φάουλ έγραψε το 1-0, στο 21΄ ο Μπίσα έπαιξε ωραία το ένα-δύο με τον Πλαστουργό και ο τελευταίος με πλασέ έκανε το 2-0 και στο 33΄ ο Λαθύρης σέντραρε από αριστερά και ο Παπασπηλιόπουλος με κεφαλιά έγραψε το τελικό 3-0. Στο 35΄ ο Διονυσόπουλος ανέτρεψε τον Μπάρκα μέσα στην περιοχή. Το πέναλτι ανέλαβε ο Ηλιόπουλος, που δεν κατάφερε να νικήσει τον φορμαρισμένο Βορύλλα, που απέκρουσε στην αριστερή του γωνία.

Αξίζει να σημειωθεί ότι πέρα από τον τραυματία Περικλή Πολίτη και τους διεθνείς Μικελάτο, Μάκη Τσεκούρα, δεν αγωνίστηκε ούτε ο Λιόσης λόγω ενοχλήσεων στη μέση και οι απουσίες αυτές δίνουν ακόμα μεγαλύτερη αξία στην καθαρή νίκη της «Μπάρτσα».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ΠΑΟΒ: Βορύλλας, Διονυσόπουλος, Θεοφάνης, Κοτσώνης, Παπασπηλιόπουλος, Κούστα, Λαθύρης (73′ Δουλαβέρης), Μπίσα (88′ Κ. Στεργιόπουλος), Παπαχριστόπουλος, Μαστραντωνάκης (81′ Κ. Τσεκούρας), Πλαστουργός (88′ Β. Στεργιόπουλος).

Εράνη: Σαββίδης, Καπλάνης, Μπινιώρης, Σάμσον, Αναστασόπουλος, Στραβάκος (78′ Γκελγκέρια), Μπάρκας, Πέππας, Γκεβόρι (58′ Δημητρίου), Κωνσταντόπουλος, Ηλιόπουλος.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.