Γ΄ Εθνική: Ο ΠΑΟΒ αποχαιρέτησε με ήττα από τον πρωταθλητή Παναργειακό-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 28-04-2024 | Συντάκτης:

O ΠΑΟ Βάρδας ολοκλήρωσε το φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής με ήττα στο «Γρ. Καλάκος». Έχασε 0-2 από τον πρωταθλητή του 3ου ομίλου, Παναργειακό, που τη νέα σεζόν θα παίζει στη Super League 2. Ο ΠΑΟΒ από την άλλη έκανε μεγάλη προσπάθεια φέτος, στο δυσκολότερο πρωτάθλημα των τελευταίων ετών κι έφτασε να διεκδικεί την παραμονή μέχρι και την προηγούμενη προτελευταία αγωνιστική, παρά το χαμηλό μπάτζετ σε σχέση με πολλές ομάδες του ομίλου και το μικρό ρόστερ.

Ο ΠΑΟΒ δεν μπήκε καλά στο ματς και στο 11ο λεπτό έχανε 0-2. Στο 8ο λεπτό ο  Τσάνι με συρτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (0-1). Στο 11΄ ο Ντε Σόουζα πάσαρε στον Ελευθεριάδη και αυτός με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-2 για τους Αργίτες, που ήταν και το τελικό σκορ.

ΠΑΟ Βάρδας: Μ. Τσεκούρας, Λιόσης (67΄ Κοντομίχης), Διονυσόπουλος, Κοτσώνης, Παπασπηλιόπουλος, Νιφορόπουλος, Κούστα, Κ. Τσεκούρας (46΄ Θεοφάνης), Σπανός (85΄ Β. Στεργιόπουλος), Πλαστουργός (85΄ Κ. Στεργιόπουλος),  Μικελάτος (71΄ Δουλαβέρης).

Παναργειακός: Καραργύρης, Παναγιώτου, Καρέλης, Καπετανάκης, Ροκάι, Τσάνι (72΄ Μαρίνης), Ελευθεριάδης (59΄ Κατσής), Γάσπαρης (59΄ Καρυπίδης), Πρίκας (72΄ Σακελλαρόπουλος), Ντε Σόουζα (20΄ λ.τρ. Τσιώλης), Τσιράκης.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Μ. Δευτέρα.

Α.Ε. Μεσολογγίου (16-99)  3

* Εκκρεμεί ο διακοπείς αγώνας ΠΑΟΒ-Βύζας. H Εράνη έχει ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς.