Γ΄ Εθνική: Ηττήθηκε κι υποβιβάστηκε ο ΠΑΟΒ-Πρωταθλητής ο Παναργειακός-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 25-04-2024 | Συντάκτης:

Ολοκληρώθηκε η 33η και προτελευταία αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής και ο ΠΑΟ Βάρδας ηττήθηκε 4-0 στη Σύρο από την δυνατή Ελλάδα Σύρου και υποβιβάστηκε πλέον και μαθηματικά στην Α΄ Κατηγορία Ηλείας, εκεί όπου επιστρέφει ύστερα από ένα χρόνο. Ο Παναργειακός μετά την ήττα της Κορίνθου στο Αίγιο είναι πρωταθλητής στον όμιλο.

Ο ΠΑΟΒ παρατάχθηκε με πέντε απουσίες (χωρίς τους τραυματίες Κοτσώνη και Νιφορόπουλο και τους τιμωρημένους Μικελάτο, Πλαστουργό, Κόκα) και το έργο του ήταν εκ προοιμίου δύσκολο. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Γεωργακόπουλος είχε κεφαλιά σύριζα άουτ και στο 44΄ οι νησιώτες άνοιξαν το σκορ με τον Μούντριχα.

Στις αρχές του β΄ μέρους μια κεφαλιά του Δουλαβέρη από κόρνερ του Κάρδαρη απέκρουσε ο γκολκίπερ της Σύρου  και στη συνέχεια οι Συριανοί πέτυχαν δύο γκολ σε διάστημα 4 λεπτών με τον Κασάπη στο 58΄ και τον Μελισσόπουλο στο 62΄ και «κλείδωσαν» τη νίκη τους. Στις καθυστερήσεις ο Ρομέο Μεντρί διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Ελλάς Σύρου: Μουλαράς, Ζαφείρης,Συριανός, Μούντριχας, Μπόσιο, Κασάπης, Πρεβεζιάνος, Παράβαλος, Μηνάς, Μελισσόπουλος, Μπακατσέλος.

ΠΑΟ Βάρδας: Μ.Τσεκούρας (63΄ Σίνος), Διονυσόπουλος, Θεοφάνης, Παπασπηλιόπουλος, Κ. Τσεκούρας, Λιόσης (60΄ Κοντομίχης), Γεωργακόπουλος, Κούστα, Σπανός, Κάρδαρης, Δουλαβέρης.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της «Πρωινής» την Παρασκευή.

Α.Ε. Μεσολογγίου (15-97)  3

* Εκκρεμεί ο διακοπείς αγώνας ΠΑΟΒ-Βύζας. H Εράνη έχει ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς.