Επιτροπή καταγραφής κειμηλίων
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/03/stathis-kannis.jpg)
Τετραμελή Επιτροπή καταγραφής, αρίθμησης, αξιολόγησης και παραλαβής των καλλιτεχνικών έργων – κειμηλίων – αντικειμένων και εγγράφων ιστορικής αξίας που βρίσκονται στο Δήμο Πύργου και στον πρώην Δημοτικό Οργανισμό Πολιτισμού, με τους κάτωθι συγκρότησε ο δήμαρχος Στάθης Καννής. Την επιτροπή απαρτίζουν ο αντιδήμαρχος Πολιτισμού Γιώργος Κάρδαρης, ο αρχιτέκτονας του δήμου, Άρης Φιλιππόπουλος, ο Κώστας Σκαρτσιάτης και ο δημότης Χάρης Κανελλακόπουλος.