Επίσκεψη στο Νηπιαγωγείο Βάρδας από τον Δήμαρχο και την Αντιδήμαρχο Παιδείας
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/04/varda-2-768x1024.jpg)
Ο Δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης Γιάννης Λέντζας μαζί με την Αντιδήμαρχο Παιδείας, Πολιτισμού και Κοινωνικής Πολιτικής Γεωργία Κακαλέτρη, επισκέφθηκαν το Νηπιαγωγείο Βάρδας και τους μικρούς μαθητές και μαθήτριές του.
Ο Δήμαρχος και η Αντιδήμαρχος είχαν επίσης την ευκαιρία να συζητήσουν με το εκπαιδευτικό προσωπικό και εκπροσώπους των γονέων προτεινόμενες παρεμβάσεις στην σχολική μονάδα.
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/04/varda-1-948x1024.jpg)
Συγκεκριμένα, παρεμβάσεις που αφορούν την κατασκευή νέων τουαλετών, την τοποθέτηση στεγάστρου, καθώς και την δενδροφύτευση στον περιβάλλοντα χώρο του σχολείου.
Ως Δημοτική αρχή του Δήμου Ανδραβίδας-Κυλλήνης, σε συνεργασία με τους Διευθυντές των σχολείων, συνεχίζουμε να καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια ώστε να διασφαλίσουμε τις καλύτερες συνθήκες για τη μόρφωση και την πρόοδο των παιδιών μας», τόνισε ο Δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης.