Επανεκλογή
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2023/09/VERGOPOULOU.jpg)
Παρότι η εκλογική μάχη ήταν σκληρή αυτή τη φορά στο Οικονομικό Επιμελητήριο Δυτικής Ελλάδας, η Πυργιώτισσα οικονομολόγος και γενική γραμματέας του ΟΕΕ, Εύη Βεργοπούλου, κατάφερε να επανεκλεγεί στο επταμελές διοικητικό συμβούλιο, το οποίο αναμένεται να συγκροτηθεί σε σώμα εντός των ημερών. Είναι η πρώτη από την Ηλεία που επανεκλέγεται και η 2η γενικώς, μετά τον Λιατσή τη δεκαετία του ’90.