Ένα ακόμα αντιπλημμυρικό έργο στον Δήμο Ανδραβίδας-Κυλλήνης
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/04/gefyri-2.jpg)
Κατασκευή κιβωτιοειδούς οχετού διόδευσης πλημμύρας και γεφύρωσης δημοτικής οδού Λεχαινών-Αγ. Παντελεήμονα
Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες για την κατασκευή κιβωτιοειδούς οχετού διόδευσης πλημμύρας και γεφύρωσης δημοτικής οδού Λεχαινών-Αγ. Παντελεήμονα. Πρόκειται για έργο προϋπολογισμού 29.950 ευρώ, που χρηματοδοτήθηκε από το «Πρόγραμμα πρόληψης και αντιμετώπισης ζημιών και καταστροφών που προκαλούνται από θεομηνίες στους ΟΤΑ α΄ και β΄ βαθμού της χώρας».
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/04/gefyri-1.jpg)
Πρόκειται για ένα ακόμα αντιπλημμυρικό έργο που εκτελέστηκε έγκαιρα στον Δήμο Ανδραβίδας-Κυλλήνης, με τον Δήμαρχο Γιάννη Λέντζα να δηλώνει την πλήρη ικανοποίησή του.