Εμβολιασμός παιδιών Ρομά στο Δήμο Ανδραβίδας-Κυλλήνης
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/03/roma-andravida1.jpg)
-Με αφορμή τα αυξημένα κρούσματα ιλαράς
Εμβολιασμός σε παιδιά Ρομά, σε καταυλισμούς του Δήμου Ανδραβίδας- Κυλλήνης, πραγματοποιήθηκε με αφορμή τα αυξημένα κρούσματα ιλαράς που παρατηρούνται το τελευταίο διάστημα.
Σκοπός του εμβολιασμού ήταν η πρόληψη ώστε να αποφευχθεί η εξάπλωση της νόσου, τόσο στους καταυλισμούς Ρομά όσο και γενικότερα στον πληθυσμό της περιοχής.
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/03/roma-andravida2.jpg)
Η δράση πραγματοποιήθηκε από το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Ανδραβίδας Κυλλήνης σε συνεργασία με τον ΕΟΔΥ, με υπεύθυνη την κυρία Τσέκου Κατερίνα.