Γ΄ Εθνική Γυναικών: Ήττα στο 91΄ για τον Αγ. Δημήτριο

Ημερομηνία: 18-12-2023 | Συντάκτης:

Ο Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου γνώρισε την ήττα στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του την Κυριακή στο γήπεδο Πλατάνου από την ομάδα της Σπάρτης με 1-2, για την 5η αγωνιστική στον 5ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής Γυναικών. Προηγήθηκε μόλις στο 1ο λεπτό με την Ιωάννα Παναγοπούλου, ισοφαρίστηκε στο 65΄ από την Βλαχάκη και δέχτηκε το γκολ της ήττας στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων ξανά από την Βλαχάκη. Η ομάδα του Αγίου Δημητρίου Πουρναρίου εκφράζει σοβαρά παράπονα για την διαιτησία: στο 65΄ ο διαιτητής σφύριξε έμμεσο φάουλ λόγω αντικανονικής επιστροφής της μπάλας από αμυντικό στην τερματοφύλακα και από αυτό το έμμεσο ήρθε η ισοφάριση. Δυο λεπτά μετά στην αντίπαλη περιοχή έγινε το ίδιο και ο διαιτητής δεν καταλόγισε την παράβαση. Γενικά ήταν μια εχθρική διαιτησία, όπως λένε οι άνθρωποι της ομάδας.

Αγ. Δημήτριος: Μπαδούρου, Ανδρικοπούλου, Γεωργοπούλου, Μιχαλοπούλου, Κουή, Γιαννικοπούλου, Φεφλέ, Κωστοπούλου, Κιννινή, Δρουβιώτη (60΄ Αλεξοπούλου), Παναγοπούλου.