Απόλλων Πύργου: Τέσσερα μετάλλια στο Διασυλλογικό Κ16
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/04/Apollon-Pyrgou-K16-1024x638.jpg)
Πολύ καλή παρουσία είχε ο Απόλλων Πύργου στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου Κ16 που διεξήχθη στην Πάτρα.
Ο διακεκριμένος σύλλογος του Πύργου κατέκτησε τέσσερα μετάλλια. Συγκεκριμένα ο Σπύρος Τυλιγάδας κατετάγη 2ος στον ακοντισμό με επίδοση 45.09μ. και 3ος στα 80μ. με χρόνο 9.67″.
Η Παναγιώτα Ποϊραζίδη ήταν 2η στον ακοντισμό με επίδοση 31.32μ. και 4η στο μήκος με άλμα στα 5.02. Και τέλος η Κωνσταντίνα Τσαούση πήρε την 3η θέση στο μήκος με άλμα 5.10μ. και ήταν 4η στα 80μ. με χρόνο 10.77″.
Αξιοπρόσεκτες επιδόσεις είχαν και οι “μικροί” του συλλόγου που δίνουν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.