Απόλλων Πύργου: Πολύ καλή παρουσία στο Πανελλήνιο Κ16
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2023/06/lambrou-1.jpg)
Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16 Αγοριών –Κοριτσιών που διεξήχθη το περασμένο Σαββατοκύριακο στην Χαλκίδα, ο Απόλλων Πύργου συμμετείχε με δύο αθλητές, οι οποίοι είχαν πολύ καλή παρουσία. Η Παναγιώτα Λαμπροπούλου κατετάγη 7η στο άλμα εις μήκος με επίδοση 5.27μ., ενώ ο Σπύρος Τυλιγάδας ήταν 7ος στον μικρό τελικό και 15ος στην γενική κατάταξη στα 80μ. με επίδοση 9″.98. O σύλλογος συγχαίρει τα δύο παιδιά για την προσπάθειά τους όλη την χρονιά.