Αναγέννηση Πύργου: Χρυσή πανελληνιονίκης η Πέππα στις Σέρρες
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2023/06/351449510_1778281209253971_3639162511774639911_n-1.jpg)
Με μια μεγάλη επιτυχία για την Αναγέννηση Πύργου πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο το Πανελλήνιο πρωτάθλημα συνθέτων Κ20 και Κ16 στις Σέρρες. Πρώτη θέση κατέκτησε στο έξαθλο η Πελαγία Πέππα στην κατηγορία Κ16 με 4.806 βαθμούς. Παρά τον άστατο καιρό και μετά από έντονο συναγωνισμό, η Πέππα κατάφερε και αναδείχθηκε πρώτη πανελληνιονίκης, δείχνοντας πως έχει όλο το μέλλον μπροστά της.
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2023/06/353941024_1012323913096581_3960522561523265684_n-1.jpg)
Στο δέκαθλο της κατηγορία Κ20 Ανδρών η παρουσία των αθλητών της Αναγέννησης ήταν πολύ καλή, παρότι βαθμολογικά θα μπορούσαν ακόμη καλύτερα. Ο Στέφανος Παπαναγόπουλος κατετάγη 4ος με 5.570 βαθμούς, ο Νίκος Παναγιωτακόπουλος 5ος με 5.352 και ο Γιώργος Πέππας 6ος με 5344. Η επόμενη χρονιά στην ίδια κατηγορία τους ανήκει. Οι φετινές επιτυχίες κατατάσσουν τον σύλλογο στους καλύτερους συλλόγους στην Ελλάδα στα σύνθετα. Η συνέχεια για την Αναγέννηση περιλαμβάνει το Πανελλήνιο Κ16 στην Χαλκίδα το ερχόμενο Σαββατοκύριακο.