Αγαστή συνεργασία
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2023/11/giannoppournaras.jpg)
Τον απολογισμό της φετινής αντιπυρικής περιόδου και τη γενικότερη κατάσταση στην Πολιτική Προστασία συζήτησαν προχθές για λίγα λεπτά ο αντιπεριφερειάρχης Ηλείας, Βασίλης Γιαννόπουλος, και ο Αρχηγός του Πυροσβεστικού Σώματος, Γιώργος Πουρναράς. Αμφότεροι συμφώνησαν να τα ξαναπούν ενόψει χειμώνα, καθότι θεωρούν αναγκαία προϋπόθεση επιτυχίας την αγαστή συνεργασία Πυροσβεστικής-Αυτοδιοίκησης.