Αφιέρωμα στη Ζώρζ Σαρή το Σάββατο στην Αμαλιάδα
![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2021/10/Zorz-Sari.jpeg)
Αφιέρωμα, στην αγαπημένη συγγραφέα των παιδιών και των εφήβων, Ζώρζ Σαρή, θα παρουσιάσει το Σωματείο «Παπαχριστοπούλειος Βιβλιοθήκη Αμαλιάδας» σε συνεργασία με το 3ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 18 Μαΐου στις 19:30 το απόγευμα, στο Συνεδριακό Κέντρο του Δήμου Ήλιδας (Σοχιά), στο πλαίσιο των εκδηλώσεων «100 χρόνια Ζώρζ Σαρή».