Α2 ΕΣΚΑΗ: Έσπασε το αήττητο της Α.Ε. Βαρθολομιού μετά από 4 μήνες!

Ημερομηνία: 17-03-2023 | Συντάκτης:

Για την προτελευταία (21η) αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΗ, το βράδυ της Τετάρτης η πρωταθλήτρια Α.Ε. Βαρθολομιού ηττήθηκε στην Πάτρα από τους Νέους Γλαύκου, που βρίσκονται στην 3η θέση της βαθμολογίας, με σκορ 79-75. Η ομάδα του Βαρθολομιού εκφράζει παράπονα για την διαιτησία, καθώς στα μέσα του γ΄ δεκαλέπτου βρέθηκε να κερδίζει με 15 πόντους διαφορά και από κει και πέρα οι διαιτητές τα έβλεπαν όλα… μονόπλευρα, όπως αναφέρουν!

Η γ΄ περίοδος τελείωσε 60-60 και στο τελευταίο δεκάλεπτο η πατρινή ομάδα έφτασε στη νίκη που ήθελε διακαώς, ώστε να έχει το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στην βαθμολογία ενόψει των πλέι-οφ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν μόλις η 3η ήττα της Α.Ε.Β. στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Σάκη Καρύδα ήταν 14 σερί ματς αήττητη καθώς είχε να ηττηθεί 4 μήνες, από την 6η αγωνιστική, στις 16 Νοεμβρίου!

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 34-39, 60-60, 79-75.

Νέοι Γλαύκου (Πέτροβιτς): Καραλής 18(2), Μήτταρης 8(1), Δενδής, Κουνάδης 11, Ρουμελιώτης 23, Σκαρμούτσος, Αγγελετόπουλος 4, Γ.Καρατζάς 7, Νίκας 8(1).

Α.Ε. Βαρθολομιού (Καρύδας): Νικολάκης, Κατοχιανός 2, Θεοδωρόπουλος 7(2), Περδίκης 24(1), Χαλικιάς 5(1), Γιαρικάνης, Χριστοφοράτος 8, Ρούνης 21 (3), Αγραπιδάκης 8.

Γ.Ε.Π. Ηρακλής-Ε.Φ.Α. Αιγίου 76-34
Νέοι Γλαύκου-Βαρθολομιό 79-75
Σείριος- Πρ. Ηλίας/ΠΑΟΚ 71-57