A1 PLAYSPORTS: Νίκες για τους πρωτοπόρους-Τρίποντα και από Βαρθολομιό, Σαβάλια, Γούμερο-Ισοπαλίες σε Σπιάντζα, Μακρίσια-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 14-12-2022 | Συντάκτης:

ΠΑΟΒ και Αστέρας συνέχισαν με νίκες το πρωτάθλημα της Α1 PLAYSPORTS. O ΠΑΟΒ νίκησε 5-0 τον Αλφειό (4-0 ημίχρονο) με σκόρερς τους Παπασπηλιόπουλο, Πλαστουργό, Μαρκόπουλο, Λαθύρη και Μπίσα.
Ο Αστέρας επικράτησε 2-0 της Δάφνης στην Ανδραβίδα με γκολ του Κολτσίδα στο 45΄ και του Τζανέτου στο 80΄, ενώ λίγο νωρίτερα είχε χάσει πέναλτι με τον Μπουρούκη (απέκρουσε ο Ρούνης).
Με νίκη συνέχισε και ο τρίτος της βαθμολογίας Ηλειακός Βαρθολομιού και μάλιστα πολύ σημαντική, στο Τραγανό, με 1-0 και σκόρερ τον Κέλβιν στο 39΄.
Ο Ολυμπιακός Σαβαλίων επικράτησε 3-1 του Ηλειακού Λεχαινών (ημίχρονο 1-0) και ανέβηκε στην 4η θέση. Σκόρερς για την ομάδα του Δημήτρη Διαμαντόπουλου ο Σταυρούλιας στο 1ο λεπτό, ο Παναγιωτόπουλος στο 50΄ και ο Ηρακλής Μαγκαφάς στις καθυστερήσεις. Στο 60΄ ο Μπίτρα είχε μειώσει 2-1 για τους «γαλάζιους».
Στο Γούμερο η Ολυμπιάδα πέτυχε την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα με 1-0 επί της Δόξας και γκολ του Μπαντουδάκη στο 88΄.
Στο Ενωσιακό ισόπαλο ήρθε το πυργιώτικο ντέρμπι Πέλοπας-Θύελλα. Η ομάδα του Θάνου Μπέλτσου άνοιξε το σκορ στο 60΄ με πλασέ του Χάρη Κανελλόπουλου από μπαλιά του Διαμαντάκου και η Θύελλα ισοφάρισε στο 84΄ με «κεραυνό» του Λειβαδίτη από δεξιά, ύστερα από πάσα του Νικολόπουλου.
Τέλος, χωρίς τέρματα τελείωσε το ματς στα Μακρίσια ανάμεσα στον Α.Ο.Μ. και τον Λευκό Αστέρα, ο οποίος έμεινε για έβδομο σερί ματς αήττητος!

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.

ΠΑΟ Βάρδας- Αλφειός 5-0
Δάφνη- Αστέρας 0-2
Νίκη Τρ.- Ηλειακός Β. 0-1
Ολυμπιακός Σ.-Ηλειακός Λ. 3-1
Πέλοπας-Θύελλα 1-1
Α.Ο. Μακρισίων- Λ. Αστέρας 0-0
Ολυμπιάδα- Δόξα Ν.Μ. 1-0
Κένταυρος Σ. – Ξενοφών 0-3α.α.