Α1 ΕΣΚΑΗ: Νέο μεγάλο «διπλό» το Σ.Ε.Φ.Α., νίκησε την Ε.Α.Π. στην Πάτρα

Ημερομηνία: 25-10-2021 | Συντάκτης:

Το Σ.Ε.Φ.Α. Ανδραβίδας νίκησε και την υπολογίσιμη Ε.Α.Π. σήμερα στην Πάτρα με σκορ 54-65 κι έκανε το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΗ! Η ομάδα του Σάκη Κουκουζέλη δείχνει πολύ δυνατή και φέτος και αφήνει υποσχέσεις για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι «κιτρινόμαυροι», μετά από ένα ισορροπημένο α΄ δεκάλεπτο (15-15) βρέθηκαν να χάνουν με 7 πόντους στο ημίχρονο (36-29), αλλά στο β΄ μέρος με δυνατή άμυνα και τον Νικολόπουλο να είναι ασταμάτητος στη ρακέτα, πέρασαν μπροστά με 6 πόντους στο 30΄ (43-49).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, το σκηνικό δεν άλλαξε, με την ομάδα της Ανδραβίδας να τρέχει νέο σερί 8-0 και να φτάνει στο +14 (43-57), πέντε λεπτά πριν τη λήξη. Έτσι, η νίκη ήρθε εύκολα με 11 πόντους διαφορά, 54-65. Στους 28 πόντους σταμάτησε ο Θανάσης Νικολόπουλος, που ήταν ξανά ο ηγέτης της επίθεσης του Σ.Ε.Φ.Α..

Τα δεκάλεπτα: 15-15, 36-29, 43-49, 54-65.

Ε.Α.Π. (Φραγκισκάτος): Δίπλαρος 4, Τριπολίδης 11(3), Σαράντης, Βασιλάρης, Παπαδόπουλος, Μπεκατώρος 10(2), Τοπιντζής 6, Δόνος 12(2), Α. Φραγκισκάτος 6, Βαμβουκάκης 2, Μπαλάσκας 3(1), Μπαράκος.
Σ.Ε.Φ.Α. (Κουκουζέλης): Χρονόπουλος 5, Κορακιανίτης 13(2), Στριγάς 8, Μπ. Κωνσταντόπουλος, Αντωνόπουλος, Σακελλαρίου 7, Ρούνης 2, Παπαγιάννης 2, Κορδοπάτης, Νικολόπουλος 28.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Τετάρτη.