Α1 ΕΣΚΑΗ: Επέστρεψε στις νίκες το Σ.Ε.Φ.Α.

Ημερομηνία: 29-11-2021 | Συντάκτης:

Το Σ.Ε.Φ.Α. Ανδραβίδας επέστρεψε στις νίκες στον σημερινό αγώνα με τη Ν.Ε.Π., στο Κλειστό της Αλεξιώτισσας. Επικράτησε με σκορ 61-47 και μετά από τέσσερις διαδοχικές ήττες, πήρε το ροζ φύλλο αγώνα και πλέον έχει 4 νίκες και 4 ήττες στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΗ. Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη με τον Βασίλη Αναστασόπουλο στον πάγκο (δεύτερο παιχνίδι του στην τεχνική ηγεσία του Σ.Ε.Φ.Α.).

Η ομάδα της Ανδραβίδας παρατάχθηκε χωρίς τον τραυματία αρχισκόρερ, Θανάση Νικολόπουλο, αλλά δεν της στοίχισε. Κι αυτό διότι αμυντικά στάθηκε πολύ καλά κι έτσι είχε από το ξεκίνημα του αγώνα προβάδισμα στο σκορ (18-23 το ημίχρονο) και στο τέλος της γ΄ περιόδου έφτασε και σε διψήφια διαφορά (26-36). Στο δ΄ δεκάλεπτο, οι «κιτρινόμαυροι» ήταν εύστοχοι από τα 6.75μ., διατήρησαν ασφαλές προβάδισμα (44-55 στο 37΄) κι έφτασαν εύκολα στη νίκη με σκορ 47-61.

Τα δεκάλεπτα: 7-13, 18-23, 26-36, 47-61.

Ν.Ε.Π. (Κεπενός): Ιερ. Σπυριδωνίδης, Μπατσούλης 5 (1), Χαρτας 9 (3), Παπαχρήστος 4, Ιω. Σπυριδωνίδης 3 (1), Τσούνας 4 (1), Μπέλλος 6, Μπαλτιμάς, Δέμης 2, Σπ. Σπυριδωνίδης 14 (1).

Σ.Ε.Φ.Α. (Αναστασόπουλος): Χρονόπουλος 2, Κορακιανίτης 13 (1), Στριγάς 9 (1), Κωνσταντόπουλος 6 (1), Αντωνόπουλος, Σακελλαρίου 19 (3), Παπαγιάννης 10 (1), Μάρκου, Ρούνης 2, Κορδοπάτης, Κασσιανός.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Τετάρτη.