Α1 DEDALOS SECURITY: Νίκες για Αστέρα, Τραγανό-Ισοπαλίες σε Βαρθολομιό, Γούμερο

Ημερομηνία: 20-09-2020 | Συντάκτης:

Διεξήχθησαν σήμερα και τα άλλα τέσσερα παιχνίδια της πρεμιέρας της Α1. Ο Αστέρας κέρδισε 4-0 τη Δάφνη στην Αμαλιάδα, με τον Μπάρκα να «καθαρίζει» το ματς από νωρίς με δύο δικά του γκολ στο πρώτο 30λεπτο. Ο Παρασκευόπουλος στα μέσα του β΄ μέρους έκανε το 3-0 και ο Μπατζακόπουλος το τελικό 4-0.

Η Νίκη Τραγανού πήρε το τρίποντο κόντρα στον Πέλοπα Πελοπίου με σκορ 4-0. Άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του α΄ ημιχρόνου με τον Φώτη Καλογερόπουλο και στο β΄ ημίχρονο ο ίδιος παίκτης πέτυχε άλλα δύο γκολ για το 3-0. Ο Θανάσης Καλογερόπουλος έκλεισε το σκορ.

Ο Ηλειακός Βαρθολομιού προηγήθηκε στο 35΄ με πέναλτι του Γκίνη και η Θύελλα Καταραχίου ισοφάρισε στο ξεκίνημα του β΄ μέρους με τον Καββαθά. Στο 80΄ έγινε το 1-2 με γκολ του Φώτη και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 85΄ με τον Ντούγκα (2-2 τελικό).

Τέλος, Ολυμπιάδα Γουμέρου και Προοδευτική αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Ν. Ροδόπουλου στο 35΄ και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Μητρόπουλο στο 80΄.