Α.Ο.Λ.Α.Π.: Στο βάθρο Μπόμπης και Τσούλος στην Ανάβαση Αχλαδόκαμπου

Ημερομηνία: 29-06-2022 | Συντάκτης:

Στην τρίτη θέση της FST τερμάτισε ο Αργύρης Τσούλος στην πρωταθληματική Ανάβαση Αχλαδόκαμπου της Αρκαδίας, που ολοκληρώθηκε την Κυριακή. «Ένα μηχανικό πρόβλημα δεν μας επέτρεψε να παλέψουμε για κάτι καλύτερο. Εν τέλει είμαστε ευχαριστημένοι με το αποτέλεσμα στον Αχλαδόκαμπο», δήλωσε ο αθλητής της Α.Ο.Λ.Α.Π.. Στο βάθρο όμως ανέβηκε και ο έτερος οδηγός της Α.Ο.Λ.Α.Π. που πήρε μέρος στον αγώνα. Ο Νίκος Μπόμπης ήταν ταχύτατος και ολοκλήρωσε δεύτερος στην Ομάδα Ε την Ανάβαση Αχλαδόκαμπου! Ο αθλητής της Α.Ο.Λ.Α.Π. οδήγησε το Peugeot 106 S16, για πρώτη φορά και ανέβηκε στο βάθρο στην τρίτη πρωταθληματική ανάβαση της χρονιάς.

Νικητής στην Ομάδα Ν στέφθηκε o Γιάννης Δασκαλόπουλος με Evo IX, ο οποίος όμως ειδικά στο δεύτερο σκέλος απειλήθηκε από τον Μάριο Ξανθάκο με το Civic Type-R. Τρίτος γενικής ήταν ο Βαγγέλης Παναρίτης με Evo IX. Στη Ν2 νικητής ήταν ο Παναγιώτης Σμυρναίος με 106 Rallye.